Lietuvoje

2015.02.14 17:10

Visuomenės nuomonė po trečių debatų: geriausia – D. Grybauskaitė, didžiausias proveržis – A. Paulausko

LRT.lt2015.02.14 17:10

Didžiausią teigiamą įtaką žiūrovų nuomonei praėjusiuose Prezidento rinkimų debatuose padarė Artūras Paulauskas, tačiau geriausiai pasirodė – Dalia Grybauskaitė. Tokius duomenis pateikia LRT užsakymu kompanijos „Baltijos tyrimai“ atlikta TV auditorijos apklausa.

Didžiausią teigiamą įtaką žiūrovų nuomonei praėjusiuose Prezidento rinkimų debatuose padarė Artūras Paulauskas, tačiau geriausiai pasirodė – Dalia Grybauskaitė. Tokius duomenis pateikia LRT užsakymu kompanijos „Baltijos tyrimai“ atlikta TV auditorijos apklausa. Gegužės 1 dieną LRT televizijos debatuose, kurių tema buvo teisėsauga, teisėtvarka ir kova su korupcija, dalyvavo visi septyni kandidatai į aukščiausią šalies postą.

Po Darbo partijos (leiboristų) atstovo A. Paulausko pasirodymo praėjusioje debatų laidoje net 29,4 proc. TV žiūrovų teigia pagerinę nuomonę apie šį kandidatą. Prasčiau negu anksčiau A. Paulauską vertina 15,2 proc. respondentų. Savo šalininkų ratą taip pat sėkmingai buria ir Naglis Puteikis. Apie jį nuomonę pagerinę sako 24,1 proc. apklaustųjų (pablogino – 17,5 proc.). Per žingsnį nuo N. Puteikio atsilieka dabartinis Vilniaus meras Artūras Zuokas. Jo pasisakymas teisėsaugos ir kovos su korupcija tema privertė nuomonę į gerąją pusę pakeisti 24 proc. TV žiūrovų (nuomonė pablogėjo 12,2 proc.).

Didžiąją debatų dalį į konkurentų kritiką turėjusi atsakinėti dabartinė šalies vadovė D. Grybauskaitė taip pat neliko neišgirsta. Jos pasirodymas laidoje nuomonę pagerino 22,8 proc. respondentų (pablogino – 10,6 proc.). Penktoje vietoje – Bronis Ropė, kuris nuomonę apie save pagerino mažiau negu pablogino. Į teigiamą pusę pakeitę nuomonę apie šį kandidatą teigė 17,2 proc. debatų žiūrovų, prasčiau negu anksčiau B. Ropę vertina 17,8 proc. apklaustųjų.

Neparanki teisėsaugos tema buvo ir Zigmantui Balčyčiui. Ekspertų kaip itin nuobodžiu ir pilku įvertintas kandidato pasirodymas mažai įtakos turėjo ir žiūrovų nuomonei. Po šios laidos palankiau apie Z. Balčyti galvoja 15,5 proc. respondentų, blogiau – 14,2 proc. Prasčiausiai, visuomenės apklausos duomenimis, sekasi Lietuvos lenkų rinkimų akcijos kandidatui Valdemarui Tomaševskiui. Po praėjusios laidos apie jį pagerinę nuomonę teigė tik 9,9 proc. debatų žiūrovų, tačiau pabloginę – net 27,1 proc. apklaustųjų.

Vis dėlto atsakydami į klausimą, kaip vertina kandidatų į prezidentus pasirodymą trečiojoje debatų laidoje (vertinant 10 balų skale), respondentai daugiausiai balų skyrė D. Grybauskaitei – 7. Nuo jos stipriai atsilieka A. Paulauskas, surinkęs 5,9 balus. Z. Balčyčio pasirodymą žiūrovai įvertino 5,8 balais. Panašiai, žiūrovų nuomone, pasirodė ir Artūras Zuokas (5,6 balų) bei Naglis Puteikis (5,5 balų). Prasčiau nei vidutiniškai, respondentų nuomone, debatuose atrodė Bronis Ropė – jam skirta 4,9 balų. V. Tomaševskis surinko 3,6 balų.

Daugiau nei trečdalio žiūrovų nuomone, geriausiai praėjusiuose debatuose pasirodė Dalia Grybauskaitė. Taip mano 38 proc. apklaustųjų. Antroje vietoje – A. Paulauskas, surinkęs 12,9 proc. žiūrovų simpatijų. Manančiųjų, kad geriausiai praėjusioje debatų laidoje pasirodė Naglis Puteikis, buvo 12,5 proc. Ketvirtoje vietoje – Z. Balčytis. Už jį, kaip geriausiai pasirodžiusį kandidatą, pasisakė 11,6 proc. apklaustųjų. 9,6 proc. TV žiūrovų savo simpatijas skyrė A. Zuokui, B. Ropei – 4,6 proc. Manančiųjų, kad geriausiai debatuose pasirodė V. Tomaševskis, buvo 1 proc. respondentų. 9,9 proc. žiūrėjusiųjų debatus teigė nežinantys, kas pasirodė geriausiai.

Bendrovė „Baltijos tyrimai“ apklausė 303 respondentų. Rinkimų debatai per LRT televiziją ir LRT radiją vyks artėjantį ketvirtadienį ir penktadienį. Gegužės 8 dieną 19.00 val. vyksiančių debatų tema – užsienio politika ir šalies saugumas. Cituojant nuoroda į LRT ir „Baltijos tyrimai“ būtina.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt