Lietuvoje

2014.05.05 17:02

Apie rinkimų pažeidimus bus galima pranešti specialioje internetinėje platformoje

LRT.lt2014.05.05 17:02

Likus mažiau nei savaitei iki Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų pilietinė iniciatyva „Baltosios pirštinės“ pristatė rinkimų pažeidimų pranešimų platformą. Platforma galima naudotis ne tik internetu, sistema pritaikyta ir išmaniesiems telefonams, o tai yra ypač efektyvu esant įvykio vietoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Likus mažiau nei savaitei iki Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų pilietinė iniciatyva „Baltosios pirštinės“ pristatė rinkimų pažeidimų pranešimų platformą. Platforma galima naudotis ne tik internetu, sistema pritaikyta ir išmaniesiems telefonams, o tai yra ypač efektyvu esant įvykio vietoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šių metų Prezidento rinkimus visose šalies savivaldybėse stebės itin pagausėjusios savanorių komandos, kurių sudėtyje bus ir tarptautinių organizacijų ekspertai.

„Vienas didžiausių iššūkių kovoje su pažeidimais – žmonėms kylančios abejonės dėl informavimo apie pastebėtus nusižengimus. Siekiant dar didesnio pilietinio rinkimų stebėjimo poveikio buvo sukurta paprastai prieinama internetinė pranešimų sistema. Svarbu užtikrinti rinkimų stebėjimą, tad tik patys aktyviai dalyvaudami stebėjime galime tikėtis skaidresnių rinkimų“, – teigia „Baltųjų pirštinių“ atstovas Tadas Langaitis.

Nuo šiol pranešti apie galimai neteisėtus rinkimų veiksmus galima keletu būdų: elektroniniu paštu, skambučiu ir naująja internetine platforma. Pažeidimus nagrinėjanti grupė įvertina kiekvieną gaunamą pranešimą ir priima sprendimą imtis atitinkamų veiksmų: perduoti pranešimą policijai, Vyriausiajai rinkimų komisijai, kitoms valstybės institucijoms, informuoti visuomenę ar imtis savarankiškų veiksmų.

2012 metais antrąjį Seimo rinkimų turą stebėjusių „Baltųjų pirštinių“ iniciatyvos savanorių tinklas išaugo nuo pusės Lietuvos rinkimų apygardų iki visos šalies teritorijos. Šiemet prie pilietiškai nusiteikusių savanorių prisideda ir ekspertai iš Rusijos ir Baltarusijos.

Keliasdešimties mobilių komandų sudėtyje bus „Golos“ ir „BelarusWatch“ specialistai, turintys vertingos darbo su rinkimų pažeidimais patirties. Vietos gyventojų ir mobilių komandų darbą derins savivaldybių ir regionų koordinatoriai. Remiantis „Baltųjų pirštinių“ savanorių pateikta informacija buvo vykdomi ikiteisminiai pažeidimų tyrimai, nuo pareigų buvo nušalinti nesąžiningai dirbę rinkimų komisijų nariai.

Prie „Baltųjų pirštinių“ prisijungti gali visi neabejingi politinės korupcijos situacijai šalyje. Pilietinė iniciatyva sėkmingais pavyzdžiais siekia įkvėpti ir padrąsinti Lietuvos žmones nesitaikstyti su nesąžiningomis rinkimų praktikomis ir pakeisti politikos bei valdymo terpę taip, kad joje vyrautų sąžiningi, atsakingi ir profesionalūs politikai bei valstybės tarnautojai.

Pastebėjai pažeidimą rinkimų metu? Pranešk tau patogiausiu būdu:

El. paštu: info@baltosiospirstines.lt

Skambučiu: +370 633 13177

Internetinėje platformoje: http://www.baltosiospirstines.lt/pranesti

Populiariausi

Agnė Bilotaitė
5

Lietuvoje

2021.03.08 14:10

Ekstremaliųjų situacijų komisija siūlo atlaisvinti judėjimą visoje šalyje, išskyrus „juodąsias“ savivaldybes

šiuo metu „juodosioms“ priskiriamos 8 savivaldybės; atnaujinta 15.17
5
Vilniuje pranešus apie įtrūkimus daugiabutyje, evakuoti gyventojai
Nuolat pildoma 29

Lietuvoje

2021.03.08 20:49
Nuolat pildoma

Vilniuje pranešus apie įtrūkimus daugiabutyje, evakuoti visi jo gyventojai: vertinama, ar pastatą galima toliau eksploatuoti

papildyta vaizdo įrašu; pastatas turėjo problemų ir anksčiau; atnaujinta 22.15
29
Rugsėjo 1-osios šventė. Mokslo metų pradžios šventė
6

Lietuvoje

2021.03.08 12:27

Mokyklas atverti norintis rajono meras: tėvų nuomonės įvairios – dalis sako nenorintys, kad kaišiotų pagaliukus į nosis

bandomosios mokyklos pirmokės tėvas apie vaikų testavimą: tai – nosies pakutenimas; atnaujinta 13.02
6
VU Gyvybės mokslų centro laboratorija
COVID-19 TRUMPAI 9
Policijos kontrolė
6

Lietuvoje

2021.03.08 12:44

Ant Vyriausybės ekspertų tarybos stalo – ribojimų atlaisvinimo per Velykas klausimas

svarstys ir dėl prekybos ribojimų galimo tolesnio mažinimo
6
COVID-19 testavimas Vilniaus oro uoste

Lietuvoje

2021.03.08 09:27

Ministrų kabinetas atidėjo klausimą dėl privalomojo testavimo

Landsbergis kėlė klausimą, ar siūlymai neprieštarauja Konstitucijai; atnaujinta 10.11