Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Kandidatų į prezidentus pristatymas: B. Ropė

Algirdas Igorius, LRT TELEVIZIJOS laida „Savaitė“2015.09.08 13:45

Valstiečių ir žaliųjų sąjunga iškėlė ilgamečio Ignalinos rajono mero Bronio Ropės kandidatūrą. Ignalinoje sparčiausiai vykdoma namų renovacija, o už šildymą gyventojai moka mažiausiai šalyje. B. Ropė sako, kad tai galima pasiekti visoje Lietuvoje.

Valstiečių ir žaliųjų sąjunga iškėlė ilgamečio Ignalinos rajono mero Bronio Ropės kandidatūrą. Ignalinoje sparčiausiai vykdoma namų renovacija, o už šildymą gyventojai moka mažiausiai šalyje. B. Ropė sako, kad tai galima pasiekti visoje Lietuvoje.

B. Ropė užaugo dešimties vaikų šeimoje Ignalinos rajone, Degutėlių kaime. Baigęs aštuonias klases įstojo į Vilniaus elektromechanikos technikumą. Vėliau Kauno politechnikos institutą ir dirbto Vilniaus kuro aparatūros gamykloje vyriausiuoju inžinieriumi.

Tačiau gimtinės ilgesys nugalėjo – grįžo dirbti į Ignaliną. Nuo 1995-ųjų išrenkamas rajono meru net šešis kartus. 2005 m. įstojo į Valstiečių liaudininkų sąjungą, vėliau tapusią Valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Dabar jis šios politinės jėgos pirmininko pavaduotojas.

B. Ropė teigia, kad Ignalinos ateities vizija – kurortas. Ignalinoje sparčiausiai šalyje vykdoma namų renovacija. Kitą pavasarį mieste jau bus atnaujinta 80 proc. daugiaaukščių namų. Jų savininkai už šildymą per mėnesį temoka 150–200 litų. B. Ropė įsitikinęs, kad to galima pasiekti visoje Lietuvoje, o monopolines ūkio sritis turi valdyti savivaldybės.

„Jeigu mes monopolinę sritį atiduodam privatininkui, kurio tikslas yra pajamos ir pelnas, jis to ir sieks. Dar sumokame begales kompensacijų iš valstybės biudžeto už tuos žmones, kurie neturi pajamų, ir begales sumokam iš biudžetinių įstaigų pinigų. Turim pavyzdžių su šiukšlėm: kokios kainos, kur privatininkai eksploatuoja ir kokios kainos, kur valstybė“, – sako B. Ropė.

Kandidatas teigia, kad Ignalinos atominė elektrinė buvo uždaryta per anksti. Tačiau nepritaria naujos statybai. Esą Lietuva didžiąją dalį elektros ir šilumos gali pasigaminti iš atsinaujinančių šaltinių ir kūrenant buitines atliekas.

Jo nuomone, euras Lietuvoje įvedamas per anksti, nes neatkurtos ir nekompensuotos skurdžiausiai gyvenančiųjų pajamos. O žemę užsieniečiams reikėtų leisti parduoti tik suvienodinus išmokas visų bendrijos šalių žemdirbiams. Užsienio politika turėtų būti draugiška kaimyninėms šalims. Regionų politika stiprinama finansiškai skatinant verslą.

„Lietuva turėtų būti visa gyva, ne tik atskira vietovė: ir kiekvienam kaime, kiekvienam didmiestyje žmogus turi turėti galimybę oriai gyventi, uždirbti pakankamą atlyginimą ir kurti savo ateitį, kurti savo šeimą“, – sako B. Ropė.

Bronis Ropė turi du sūnūs, kurie studijuoja. Žmona Danutė dirba Ignalinos savivaldybėje Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja.

„Jis labai atsakingas yra kaip žmogus. (...) Moka skirtingų politinių pažiūrų ir skirtingų požiūrių žmones sutelkti tam bendram tikslui ir užkrėsti ta idėja“, – sako D. Ropienė.

Politologas Ramūnas Vilpišauskas sako, kad įvertinus gyventojų apklausas B. Ropės galimybės Prezidento rinkimuose menkos.

„Manau, kad dalis dabartinių kandidatų, tarp jų ir ponas Ropė, tiesiog nori būti matomi ir tai jiems gali padėti tiek savivaldos, tiek Europos Parlamento rinkimuose“, – sako VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius.

Bronis Ropė teigia mėgstantis aktyvų laisvalaikį, žaidžia krepšinį. Daug laiko praleidžia gamtoje: meškerioja, važinėja dviračiu, dirba darže, kiekvieną pavasarį skiepija obelis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.