Naujienų srautas

Lietuvoje2014.05.02 15:36

Ignui Krupavičiui – apie Kroatiją rašančių žurnalistų Grand Prix

2014.05.02 15:36

LRT žurnalistas Ignas Krupavičius laimėjo pagrindinį prizą (Grand Prix) jubiliejiniuose 10-uosiuose Kroatijos Turizmo departamento surengtuose „Auksinės plunksnos“ („Zlatna perkala“) apdovanojimuose. 

LRT žurnalistas Ignas Krupavičius laimėjo pagrindinį prizą (Grand Prix) jubiliejiniuose 10-uosiuose Kroatijos Turizmo departamento surengtuose „Auksinės plunksnos“ („Zlatna perkala“) apdovanojimuose.

„Zlatna perkala“ – tradiciniai apie Kroatiją rašančių ar kuriančių užsienio žurnalistų apdovanojimai. Šiais metais buvo nominuoti 35 žurnalistai dviejose kategorijose: spaudos ir radijo ar TV. Darbus nominacijoms atrinko 15 per pasaulį išsibarsčiusių Kroatijos turizmo departamento biurų.

Iš atrinktų darbų geriausiu pripažintas Igno Krupavičiaus ir operatoriaus Roko Makarevičiaus LRT laidoje „Labas rytas, Lietuva“ parodytas reportažų ciklas apie kasdieninį gyvenimą Kroatijoje, kurią TV komanda nuomuotu automobiliu apvažiavo per penkias dienas nuo Kroatijos sostinės Zagrebo iki šalies pietuose esančio Dubrovniko miesto. Reportažų ciklo antroji dalis per „Labą rytą“ bus rodoma nuo kitos savaitės.

„Keliaudami ir pažindami skirtingas kultūras daug bendraujame su vietiniais. Stengiamės patys daug ką pačiupinėti, pauostyti, paragauti. Neriame į nuotykius stačia galva, o išbridę į krantą papasakojame savo atradimus, išgyvenimus ir įspūdžius. Būtent paprastumas, natūralumas ir reportažuose jaučiamas gyvenimo džiaugsmas, anot vertinimo komisijos, buvo mūsų „arkliukas“, – pasakoja „Labo ryto“ vedėjas Ignas Krupavičius.

Igno ir Roko filmavimo grupė metų pradžioje triumfavo ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje surengtuose „Euromedia“ žiniasklaidos apdovanojimuose. Jų parengtas reportažas „Kroatija – nauja ES narė“ nugalėjo televizijos kategorijoje.

Žurnalistai jau spėjo paviešėti ir Izraelyje. Jų nuotykius Šventojoje žemėje bus galima išvysti laidoje „Labas rytas, Lietuva“ jau netrukus. Ciklo anonsą galite pamatyti http://www.youtube.com/watch?v=2vhlnA_9-ZI

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi