Lietuvoje

2014.05.01 15:52

V. Landsbergis ragina ignoruoti referendumą dėl žemės

BNS2014.05.01 15:52

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) garbės pirmininkas europarlamentaras Vytautas Landsbergis ragina ignoruoti birželio pabaigoje turintį vyktį referendumą dėl žemės.

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) garbės pirmininkas europarlamentaras Vytautas Landsbergis ragina ignoruoti birželio pabaigoje turintį vyktį referendumą dėl žemės.

„Teisingiausias elgesys bus ignoruoti, nebalsuoti“, – ketvirtadienį per partijos suvažiavimą Vilniuje sakė politikas.

TS-LKD surengė šventinį suvažiavimą, skirtą Lietuvos narystės Europos Sąjungoje (ES) dešimtmečio ir partijos gimtadienio proga.

V. Landsbergio teigimu, besidžiaugiant narystės ES privalumais, „po dviejų mėnesių Lietuvos piliečiams bus pasiūlyta balsuoti prieš Europos Sąjungą“.

„Tikėkimės, kad Lietuvos piliečiai nebus suklaidinti pseudopatriotinių šūkių“, – tvirtino V. Landsbergis.

Pagal Seimo nutarimą, referendumas dėl draudimo užsieniečiams ir juridiniams asmenims parduoti žemės ūkio paskirties žemę turėtų vykti birželio 29 dieną. Dėl jo surengimo iniciatyvinė grupė yra surinkusi ne mažiau kaip 300 tūkst. piliečių parašų.

Kalbėdamas apie Lietuvos narystę, ES V. Landsbergis akcentavo, kad Lietuva į šią organizaciją atėjo ne tik naudotis jos gėrybėmis, bet ir dirbti, kurti ją drauge.

„Atėjome į ES dirbti ir kurti, ne šiaip sau naudotis patekus prie gausesnio stalo. Atėjome su darbo įrankiais, ne tik su šaukštu. Ir padėjome. Padėjome net pačiu savo atėjimu, pralauždami užtvaras, pralauždami uždangas, kad ir kitos pavergtos tautos Rytuose ankstesnėje blogio imperijoje matytų tą kelią ir galėtų jį pačios pasirinkti“, – kalbėjo europarlamentaras.

Partijos narius politikas savo ruožtu ragino užsiimti ne politiniais žaidimais, o iš tiesų dirbti visuomenės labui.

„Politinis darbas – tai ne politiniai žaidimai. Tai nėra sportas dėl įtakos visuomenei. Labai neteisinga būtų jaunimą orientuoti į politinius žaidimus“, – sakė V. Landsbergis.

Jis siūlė atkreipti dėmesį, kad ir tarp TS-LKD narių pasitaiko korupcijos, netinkamo buitinio ir politinio elgesio.

„Būkime sąžiningi, matykime, kas mus varžo, kausto arba stumia nuo tiesos kelio. Turime tai matyti, turime nebijoti savikritikos“, – teigė politikas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi

Stasys Skauminas
18