Lietuvoje

2014.05.01 13:47

A. Kubilius: draugas Putinas rodo, kad buvome teisūs

Mindaugas Jackevičius, DELFI.lt2014.05.01 13:47

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Andrius Kubilius sako, kad jo partija buvo teisi, stumdama Lietuvą tolyn nuo Rytų ir arčiau Vakarų. Pasak A. Kubiliaus, teisumą šiandien akivaizdžiai parodo „draugas Putinas“.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Andrius Kubilius sako, kad jo partija buvo teisi, stumdama Lietuvą tolyn nuo Rytų ir arčiau Vakarų. Pasak A. Kubiliaus, teisumą šiandien akivaizdžiai parodo „draugas Putinas“.

„Nepaisant abejingųjų daugumos, nuo pat Kovo 11-osios mes stūmėme ir traukėme Lietuvą tolyn nuo Rytų ir arčiau Vakarų. Ir mes buvome teisūs. Draugas Putinas mūsų teisumą šiandien akivaizdžiai įrodo“, – ketvirtadienį kalbėdamas partijos suvažiavime, sakė A. Kubilius.

Pasak A. Kubiliaus, konservatoriai visada drąsiai sakė, kad Rytuose bręsta grėsmė. Tuo metu kiti esą kalbėjo, kad reikia ant kelių atsiklaupus su Rytais kalbėtis, ir gal tos grėsmės nebebus.

Pasak partijos lyderio, jo kartai pasisekė: tapome liudininkais bent dviejų didžiulių istorinių Lietuvos stebuklų: Kovo 11-osios stebuklo ir 2004-ųjų gegužės 1-osios, narystės Europos Sąjungoje (ES) stebuklo.

A. Kubilius sakė tikįs, kad XXI amžiuje Lietuvai vėl iš naujo nereikės kovoti už savo nepriklausomybę ir už naują integraciją į europietišką saugumo ir taikos erdvę. „Žinau, kad imperijos miršta sunkiai, matau, kaip draugui Putinui yra sunku, bet jo siekis išgelbėti mirštančią imperiją yra beviltiškas. Toks yra istorijos dėsnis. V. Putino pradėtas teroristinis karas Ukrainoje yra beviltiškas mirštančios imperijos kolonijinis karas. Jis gali būti sunkus, tragiškas, bet mirštančios imperijos juos pralaimi“, – dėstė konservatorių lyderis.

Kalbėjo apie necivilizuotą V. Putino režimo agresiją

A. Kubiliaus tvirtinimu, Ukraina šiandien kovoja didvyrišką kovą. Jo teigimu, karas su V. Putino režimo agresija ir didžiarusišku šovinizmu nėra lengvas. „Tai karas ne tik už Ukrainą, tai karas už civilizuoto pasaulio ir civilizuotos Europos saugią ateitį, tai karas atveriantis civilizuotam pasauliui akis su kokia necivilizuota Putino režimo agresija pasaulis turi reikalų. Todėl šiandien mes galime tik dar kartą pasakyti paprastus žodžius, kuriuos visi per šiuos mėnesius gerai išmokome: Slava Ukraine!“, – kalbėjo A. Kubilius.

10 Lietuvos metų Europos Sąjungoje A. Kubilius vadino sėkmės istorija. Partijos pirmininko teigimu, esame geriausias įrodymas, kad to meto ES sprendimas plėstis į Rytus buvo išmintingas ir teisingas, lėmęs mūsų ir Europos Sąjungos sėkmę.

„Todėl šiandien Europa turėtų padaryti paprastą sprendimą – jeigu nori tokios pat sėkmės, reikia drąsiai toliau plėstis į Rytus. Jeigu Europa nori sustabdyti V. Putino režimo agresiją rytoj, šiandien turi duoti garantiją Ukrainai, Moldovai ir Gruzijai, kad jos ateityje taps Europos Sąjungos narėmis, kai bus tam pasiruošusios pagal techninius europinius standartus“, – sakė TS-LKD pirmininkas.

Kalbos pabaigoje A. Kubilius artėjančiuose Prezidento rinkimuose išreiškė paramą prezidentei Daliai Grybauskaitei. Jo tvirtinimu, reikia padaryti viską, kad jau gegužės 11-ąją pirmame ture Lietuva išrinktų ją.

TS-LKD suvažiavimas, kuriame švenčiamas narystės ES dešimtmetis bei bus tvirtinama rinkimų į Europos Parlamentą programa, ketvirtadienį vyksta Nacionaliniame dramos teatre.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.