Naujienų srautas

Lietuvoje2014.04.30 11:51

Skandalingas I. Degutienės pokalbio įrašas – A. Paulausko reklamoje

Konservatorė Irena Degutienė pati to nežinodama tapo „darbiečių“ reklamos veidu. Daug triukšmo sukėlusioje Darbo partijos kandidato prezidento rinkimuose Artūro Paulausko reklamoje atsidūrusi buvusi Seimo pirmininkė skundžiasi Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK). Kol kas – ne itin sėkmingai. O „darbiečiai“ konservatorės karo žygį jau panaudojo tolesnei reklamai ir žada daugiau panašių siužetų.

Konservatorė Irena Degutienė pati to nežinodama tapo „darbiečių“ reklamos veidu. Daug triukšmo sukėlusioje Darbo partijos kandidato prezidento rinkimuose Artūro Paulausko reklamoje atsidūrusi buvusi Seimo pirmininkė skundžiasi Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK). Kol kas – ne itin sėkmingai. O „darbiečiai“ konservatorės karo žygį jau panaudojo tolesnei reklamai ir žada daugiau panašių siužetų.

Neseniai pradėtoje transliuoti A. Paulausko reklamoje panaudotos originalios politinės technologijos. „Darbiečio“ agitacijai pasitelkti žmonės iš partijų, kurios savo kandidatų prezidento rinkimuose nekelia, tačiau remia jų favorite laikomą prezidentę Dalią Grybauskaitę. Naujieji „darbiečių“ reklamos veidai – I. Degutienė ir liberalas, buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktorius Vitalijus Gailius.

Savotiškame komikse atvaizduota Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko pavaduotoja už A. Paulauską agituoja primenant pačiai konservatorei labai nemalonią situaciją.

Reklamoje pasitelktas slapta įrašytas I. Degutienės pokalbis, paviešintas prieš 2012 m. Seimo rinkimus. Su Neringos Venckienės šalininkais kalbėjusi tuometė Seimo pirmininkė D. Grybauskaitę lygino su Baltarusijos diktatoriumi Aliaksandru Lukašenka, o Prezidentūrą kaltino konservatorių lyderių kiršinimu. Būtent šiuos epizodus „darbiečių“ strategai pasitelkė A. Paulausko reklamai.

„Yra valstybės užvaldymas. Ir mes einame ne demokratiniu keliu, o A. Lukašenkos keliu. Visi gyvena baimėje. Aš jau nekalbu apie tai, kad čia klausosi (pokalbių – DELFI). Mano visos giminės klausosi. Iki mano senos motinos, kuriai yra 85 metai. Čia yra tipiškas kagėbistinis metodas man baimę įvaryti, – „darbiečių“ kandidato klipe skamba I. Degutienės balsas. – Po vieną pasikviečia ir intrigas kuria. Man sako ant Kubiliaus, Kubiliui – ant manęs. Supjudo tarpusavy. Labai geras metodas – skaldyk ir valdyk.“

V. Gailius reklamoje užima kur kas mažiau eterio. Primenama jo ir jo pavaduotojo Vytauto Giržado atleidimo iš FNTT istorija, apaugusi gandais apie „telefoninę teisę“. Kaip Liberalų sąjūdžio atstovas į Seimą išrinktas generolas A. Paulauską reklamuoja vienu sakiniu: „Aš komisijai pasakiau, kad man skambino prezidentė“.

Negalėjo patikėti savo akimis

I. Degutienė DELFI teigė pasibaisėjusi, kai save pamatė A. Paulausko reklamoje.

„Aš buvau šokiruota – atvirai pasakysiu. Niekas manęs neklausė, niekas man nieko nesakė (apie balso ir atvaizdo naudojimą reklamai – DELFI), ir staiga atsidūrė. Negirdėti atvejai iš viso. Čia... nežinau, čia jau yra viršūnė viskam“, – piktinosi I. Degutienė.

Politinio oponento reklamos veidu tapusi konservatorė teisybės ieško VRK.

„Kreipiausi į VRK, o jie ar organizuos komisijos posėdį, ar ne – nežinau. Čia jau jų kompetencijoje“, – sakė I. Degutienė.

O „darbiečiai“ žada daugiau reklamų

A. Paulausko rinkimų štabo vadovas, Seimo narys Viktoras Fiodorovas DELFI teigė nemanąs, kad reikėjo prašyti konservatorės sutikimo.

„Tai viešas dalykas. Internete ir visur kitur buvo nuskambėjęs. Šaltinius mes nurodome, kur visa tai radome. Nemanau, kad mes turėjome kažko dar atsiklausti“, - kalbėjo V. Fiodorovas.

Pasak jo, idėja A. Paulausko reklamai pasitelkti žinomus veidus iš D. Grybauskaitę remiančių partijų kilo posėdžiaujant rinkimų štabui. Be to, „darbiečiai“ sustoti neketina. Po I. Degutienės skundo jie šį vaizdo siužetą reklamuoja kaip „Artūro Paulausko klipą, kurį bando UŽDRAUSTI“, o netrukus gali pasirodyti ir nauji panašios stilistikos reklaminiai siužetai.

„Išėjus šitam klipui, gauname iš Lietuvos gyventojų daug daug pasiūlymų su nuorodomis internete, su įvairiais panašiais šaltiniais. Net galėtume sukurti dar kokius 2–3 klipus, apie ką ir galvojame“, – sakė V. Fiodorovas.

Pasak jo, priešingai nei konservatoriai, Liberalų sąjūdis kol kas nesiskundžia dėl jų atstovo V. Gailiaus panaudojimo politinei reklamai.

„Visi kalbėjo, kad šita politinė kampanija yra nuobodi. Tai aš manau, kad šiek tiek pagyvinome“, – pridūrė V. Fiodorovas.

Z. Vaigauskas: kol kas pažeidimų nematome

I. Degutienės skundą nagrinėjančios VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas kol kas neturi gerų žinių buvusiai Seimo pirmininkei.

„Dirba mūsų darbo grupė. Teisininkai lyg tai priekaištų kol kas neturi“, – DELFI sakė Z. Vaigauskas.

Anot jo, A. Paulausko kampanijos korektiškumą šiuo metu svarsto „Baltųjų pirštinių“ iniciatyva, kurios parengtą deklaraciją dėl garbingų ir sąžiningų rinkimų pasirašė visi septyni kandidatai.

„Kiek aš suprantu, jie ruošia dar savo įvertinimą. Iš etikos pusės, ne iš teisės“, – teigė Z. Vaigauskas.

DELFI primena, jog prezidento rinkimų pirmasis turtas įvyks gegužės 11 d. Jei jame nepaaiškės nugalėtojas, antrasis turas bus rengiamas dviem savaitėmis vėliau, kartu su rinkimais į Europos Parlamentą.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi