Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Lietuvai – žinia iš JAV valstybės sekretoriaus

BNS, DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi antradienį susitikęs Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valstybės sekretorius Johnas Kerry užtikrino, kad Baltijos šalims nėra pagrindo bijoti Rusijos grasinimų sankcijomis.

Su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi antradienį susitikęs Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valstybės sekretorius Johnas Kerry  užtikrino, kad Baltijos šalims nėra pagrindo bijoti Rusijos grasinimų sankcijomis.

„Sekretorius J.Kerry ir viceprezidento Joe Bideno saugumo patarėjas, su kuriuo susitikau Baltuosiuose rūmuose – visi labai aiškiai akcentavo tai, kas, aišku, visiems rūpi, kad penktojo straipsnio įsipareigojimai NATO yra nekvestionuojami, niekas neturėtų jais abejoti. (...) Klausimas, kaip mums padėti tiems, su kuriais mūsų nesaisto tokie saugumo įsipareigojimai – šiuo atveju Ukrainai. Šiuo atveju kalbama, ką daryti, kokias spaudimo priemones naudoti. (....) Kas susiję su Baltijos šalimis, buvo atskirai akcentuota, kad tos ir ekonominio spaudimo priemonės, ir netiesioginiai grasinimai saugumo požiūriu tikrai neturi jokio pagrindo, ir mūsų žmonės dėl to tikrai neturėtų nerimauti“, – BNS antradienį sakė Linas Linkevičius.

Jo teigimu, su J.Kerry aptarta, kaip būtų galima geriau koordinuoti sankcijas ir kitus spaudimo būdus, siekiant, kad situacija Ukrainoje nebūtų toliau eskaluojama. Tačiau, pasak ministro, „visi pripažįsta, kad šiuo metu padėtis ne gerėja, o tik blogėja“.

„Jeigu bus būtinumas, mes, Europos ministrai, esame pasiruošę susirinkti ir į neeilinį posėdį. O apskritai dirba nuolat mūsų diplomatai Briuselyje. Kaip žinia, neseniai papildė sąrašą asmenų, kurie sankcionuoti, ir artimiausiu metu turbūt reikė kitų priemonių imtis, jeigu padėtis nepagerės. Tas bus daroma artimiausiu metu, šią savaitę“, – sakė L.Linkevičius.

JAV pirmadienį paskelbė sankcijas septyniems Rusijos Vyriausybės pareigūnams bei 17 bendrovių, susijusių su prezidento Vladimiro Putino artimiausia aplinka. Taip daroma siekiant nubausti Rusiją dėl „provokuojančių veiksmų“ Ukrainoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi