Naujienų srautas

Lietuvoje2014.04.29 16:28

Vasariški orai išliks neilgai – savaitgalį vos 10 laipsnių

LRT RADIJAS, LRT.lt 2014.04.29 16:28

Vasariški orai ilgai neužsilaikys. Jau trečiadienį jie ims keistis – temperatūra vis mažės ir savaitgalį, pasak sinoptiko Vytauto Sakalausko, sunkiai kils aukščiau 10 laipsnių.

Vasariški orai ilgai neužsilaikys. Jau trečiadienį jie ims keistis – temperatūra vis mažės ir savaitgalį, pasak sinoptiko Vytauto Sakalausko, sunkiai kils aukščiau 10 laipsnių.

Antradienį išliks mažai debesuoti ir sausi orai, vėjas – silpnas ir nepastovios krypties. „O kur saulė, ten, žinoma, ir šiluma. Taigi palepins 19–21, o kai kur ir 22–24 laipsnių vasariška šiluma. Tik Baltijos pakrantėje nuo jūros slinks vėsa, todėl ten temperatūra šiek tiek žemesnė – 16–18 laipsnių šilumos“, – LRT radijui sakė V. Sakalauskas.  

Trečiadienį, anot sinoptiko, lietus mažai tikėtinas, nebent kai kur trumpai pakrapnos, vėjas išliks silpnas ir nepastovios krypties. Naktį oras vės iki 4–9 ar net 3–8 laipsnių šilumos. Prie žemės paviršiaus galima tikėtis ir žemesnės temperatūros, taigi – kai kur ir silpnų šalnų. „Dieną temperatūra jau įvairesnė. Šiluma dar užsiliks Pietų Lietuvoje – 18–21 laipsnis, o šiauriniuose rajonuose ir arčiau jūros bus jau vėsiau – vos 14–17 laipsnių“, – prognozuoja sinoptikas. 

Ketvirtadienį orams, V. Sakalausko teigimu, didesnę įtaką turės žemesnio atmosferos slėgio sūkurys, tad yra didesnė ir lietaus tikimybė. Naktį temperatūra pažemės iki 3–9 laipsnių šilumos, o bus 14–19 laipsnių.

„Dar šaltesni orai mūsų laukia artėjant savaitgaliui bei jo metu, kai į Lietuvą iš šiaurinių platumų atkeliaus dar vėsesni, netgi sakyčiau – šaltesni, orai. Naktimis vėl didės šalnų pavojus, o dienomis temperatūra sunkiai kils aukščiau 10 laipsnių šilumos. Lietaus bus labai nedaug. Nebent kai kur trumpai ir simboliškai palis“, – prognozuoja V. Sakalauskas.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi