captcha

Jūsų klausimas priimtas

Apklausa: nors antruosius debatus laimėjo Z. Balčytis, vis daugiau šalininkų pritraukia N. Puteikis

Visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ atliktos TV auditorijos apklausos duomenimis, antruosius Prezidento rinkimų debatus, transliuotus per LRT televiziją ir LRT radiją, užtikrintai laimėjo socialdemokratų kandidatas į prezidentus Zigmantas Balčytis.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ atliktos TV auditorijos apklausos duomenimis, antruosius Prezidento rinkimų debatus, transliuotus per LRT televiziją ir LRT radiją, užtikrintai laimėjo socialdemokratų kandidatas į prezidentus Zigmantas Balčytis.

Tačiau didžiausią teigiamą įtaką žiūrovams padarė Naglis Puteikis. Jis labiausiai pagerino nuomonę apie save. Balandžio 24 dieną LRT televizijos debatuose, kurių tema buvo socialinė politika, švietimas ir sveikatos apsauga, dalyvavo šeši iš septynių į aukščiausią šalies postą nusitaikiusių kandidatų. Debatuose nedalyvavo dabartinė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė.

Atsakydami į klausimą, kaip vertinate kandidatų į prezidentus pasirodymą debatų laidoje pagal 10 balų skalę, respondentai daugiausiai balų skyrė Z. Balčyčiui – 6,4. Nuo jo nedaug atsiliko Artūras Paulauskas, surinkęs 6 balus.

Trečioje vietoje – vienodai balų surinkę N. Puteikis ir Artūras Zuokas. Jiems žiūrovai skyrė 5,7 balo. Žiūrovų nuomone, vidutiniškai debatuose pasirodė Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Bronis Ropė, surinkęs 5,4 balo. Antruose debatuose iš eilės blogiausiai, žiūrovų nuomone, atrodo lenkų rinkimų akcijos kandidatas Valdemaras Tomaševskis. Jis surinko vos 3,5 balų. Vis dėlto lyginant visuomenės apklausos rezultatus po pirmųjų ir antrųjų debatų, savo reitingą žiūrovų akyse pagerino visi laidoje dalyvavę kandidatai.Didžiosios dalies apklaustų žiūrovų nuomone, Z. Balčytis antruosiuose debatuose pasirodė geriausiai. Taip mano 32,6 proc. apklaustųjų. Antroje vietoje – A. Paulauskas, surinkęs 19,8 proc. žiūrovų simpatijų. Manančių, kad geriausiai antruosiuose debatuose pasirodė N. Puteikis, buvo 18,5 proc. TV žiūrovų. 14,4 proc. žiūrovų savo simpatijas skyrė A. Zuokui, B. Ropei – 6,1 proc. Mažiausiai debatų žiūrovų simpatijų, 1,6 proc., sulaukė V. Tomaševskis. 7 proc. respondentų atsakė nežinantys, kas šiuose debatuose pasirodė geriausiai.Nors N. Puteikis kol kas nėra tarp pirmaujančių debatų lyderių, visuomenės apklausos rodo, kad šis kandidatas sparčiausiai plečia savo šalininkų gretas. Į klausimą, ar kandidatų pasirodymai šioje debatų laidoje pagerino ar pablogino nuomonę apie juos, didžiausio teigiamo postūmio sulaukė N. Puteikis. Apie jį nuomonę pagerino 30 proc. TV žiūrovų.

Tų, kurių nuomonė apie N. Puteikį pablogėjo, buvo 14,4 proc. Nedaug nuo N. Puteikio atsilieka A. Paulauskas. Apie jį nuomonę pagerino 28,1 proc. respondentų, pablogino – 9,6 proc. Z. Balčytis apie save nuomonę pagerino 27,8 proc. žiūrovų (pablogino 9,6 proc.). 26,2 proc. žiūrovams po šių debatų pagerėjo nuomonė apie A. Zuoką (11,5 proc. nuomonė pablogėjo). Panašiai sekėsi ir B. Ropei. Apie jį po laidos nuomonę sakėsi pagerinę 23,6 proc. respondentų (pablogino 12,5 proc.). Mažiausią teigiamą įtaką žiūrovų nuomonei padarė V. Tomaševskis. Apie jį nuomonę pagerino 6,7 proc. žiūrovų, tačiau net 33,2 proc. respondentų nuomonė apie šį kandidatą pablogėjo.Bendrovė „Baltijos tyrimai“ apklausė 313 respondentų. Rinkimų debatai per LRT televiziją ir LRT radiją vyks kiekvieną ketvirtadienį iki prezidento rinkimų. Gegužės 1 dieną 21.00 val. vyksiančių debatų tema – teisėsauga ir kova su korupcija.

Cituojant nuoroda į LRT ir „Baltijos tyrimai“ būtina.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Lietuvos Prezidento rinkimai

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close