Lietuvoje

2015.09.08 13:45

BPC vis dar negali nustatyti tikslios vietos, iš kurios skambinama

BNS 2015.09.08 13:45

Bendrasis pagalbos centras (BPC) besikreipiančiojo buvimo vietą žino su paklaida, kuri gali siekti net 20 kilometrų.

Bendrasis pagalbos centras (BPC) besikreipiančiojo buvimo vietą žino su paklaida, kuri gali siekti net 20 kilometrų.

Bendrojo pagalbos centro Klaipėdos skyriaus vadovas Rolandas Milius, paklaustas ar tiesa, kad BPC iki šiol negali nustatyti pagalbos kviečiančio žmogaus buvimo vietos, paaiškino, kad nustatymo diapazonas gali siekti nuo 100 metrų iki 20 kilometrų, rašo dienraštis „Klaipėda“.

„Tai priklauso nuo ryšio operatorių bokštų buvimo vietos. Jei žmogus skambins iš paplūdimio, mums rodys 20 kilometrų spindulio vietą. Jūroje juk bokštų nėra. Mieste toks diapazonas gali siekti 500 metrų. Tačiau mieste tai yra didelė paklaida. Beje, kiekvieno skirtingo operatoriaus skambutis rodo vis skirtingą paklaidą“, – aiškino R. Milius.

R. Milius pripažino, kad centro operatoriai iš tiesų sunkiai gali nustatyti skambinančiojo buvimo vietą net ir tuomet, kai mobiliojo ryšio telefone yra SIM kortelė, tačiau patikino, kad tokias pat galimybes turi ir tais atvejais, kai skambinama telefonu, kuriame nėra šios kortelės.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.