Lietuvoje

2014.04.28 01:36

Konkursu paminėtas Vilniaus grįžimo Lietuvai 75-metis

Monika Petrulienė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2014.04.28 01:36

Vytauto Landsbergio fondo iniciatyva Vilniuje surengtas konkursas, kuriame dalyvavo Rytų Lietuvos mokyklų moksleiviai. Renginys skirtas Vilniaus grįžimo Lietuvai 75-mečiui paminėti.

Vytauto Landsbergio fondo iniciatyva Vilniuje surengtas konkursas, kuriame dalyvavo Rytų Lietuvos mokyklų moksleiviai. Renginys skirtas Vilniaus grįžimo Lietuvai 75-mečiui paminėti.

Kaip supranta istoriją, ką žino apie Vilniaus okupaciją ir jo grįžimą Lietuvai 1939-aisiais – darželinukai ir jau brandūs moksleiviai pabandė atskleisti konkurse „Kuo man graži Tėvynė Lietuva“. Pasidomėti nelengva, dar ir šiandien nesantaikos įžiebiančia tema pasiūlė Vytauto Landsbergio fondas. Jo pirmininkė Gražina Landsbergienė sako, kad kvietė visas Rytų Lietuvos mokyklas: lietuvių, baltarusių ir lenkų. Tačiau į konkursą Balio Dvariono muzikos mokykloje Vilniuje atvyko tik 15 lietuvių mokyklų ir vaikų darželių kolektyvai.

„Kultūringesni žmonės nerodo nei priešiškumo, nerodo jokio priekabiavimo, reiškia, kad jūs elgiatės, jūs kalbat ne taip. Ir aš labai linkėčiau, kad Lietuvoje gimę lenkų tautybės žmonės pasijustų tikrais piliečiais, kurie dalyvauja Lietuvos gyvenime“, – tvirtina V. Landsbergio fondo valdybos pirmininkė Gražina Landsbergienė.

Lietuviškose Rytų Lietuvos mokyklose mokosi vaikai, kilę iš mišrių šeimų.

„Visi sutaria normaliai ir susikalba, bendrom jėgom viskas pavyksta“, – tikina konkurso dalyvė Daiva Mackevič.

Renginio organizatoriai teigia, kad konkursu norėję pažadinti minties aktyvumą. Dalyviams teko paieškoti dainų ir eilėraščių, kurie buvo sukurti Vilniaus okupacijos ar išlaisvinimo tema.

Prieš penkiolika metų Vytauto Landsbergio fondas, padedant rėmėjams, 14-kai Rytų Lietuvos mokyklų nupirko kompiuterių. Vėliau Klaipėdos ir Rytų Lietuvos vaikus kvietė dalyvauti rašinių konkurse meilės Tėvynei tema. Meninės raiškos konkursas „Kuo man graži Tėvynė Lietuva“ rengiamas antrą kartą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.