Lietuvoje

2014.04.28 01:02

V. Adamkus Vilkijoje atidengė savo vardo memorialinį akmenį

Paulius Garkauskas, DELFI.lt2014.04.28 01:02

Sekmadienį prezidentas Valdas Adamkus apsilankė Kauno rajone, Vilkijoje, kur atidengė savo vardo memorialinį akmenį.

Sekmadienį prezidentas Valdas Adamkus apsilankė Kauno rajone, Vilkijoje, kur atidengė savo vardo memorialinį akmenį.

Tai antrasis viešas kadenciją baigusio prezidento pasirodymas šią savaitę.

Su onkologine liga kovojantis 87 metų V. Adamkus atlaikė daugiau nei valandos trukmės renginį, stovėdamas teikė apdovanojimus ir traukė „Ąžuolai žaliuos“.

„Kaip šio ąžuolo šaknys įsitvirtinusios į šventą Lietuvos žemę, privalu, kad ir mūsų šaknys niekad neatitrūktų nuo savo tautos“, – tokie V. Adamkaus žodžiai iškalti ant didžiulio akmens, kuris pastatytas Villijos Šv. Jurgio bažnyčios šventoriuje.

Šis akmuo skirtas V. Adamkaus ir sambūrio „Gerumo ąžuolas“ veiklai paminėti.

V. Adamkus Šv. Mišiose dėl sveikatos nedalyvavo, o atvyko tiesiai į memorialinio akmens atidengimo ceremoniją.

Prezidentas daugiau nei valandą įteikinėjo įvairiausius apdovanojimus, sakė kalbą, o renginio pabaigoje energingai traukė „Ąžuolai žaliuos“.

„Esu nuoširdžiai sujaudintas jūsų dėmesio ir pagarbos. Jūsų sprendimą įrengti memorialinį kompleksą priimu kaip simbolinį gestą, skirtą ne tik man – tai pagarbos ir dėkingumo ženklas visiems, kurie įvairiose Lietuvos vietose dalyvauja ąžuolų sodinime, kurių dėka tūkstančiai naujų ąžuolų puoš ateities Lietuvą“, – kalbėjo V. Adamkus.

Penktadienį V. Adamkus lankėsi Vytauto Didžiojo universitete (VDU), sekmadienį – Vilkijoje. Tačiau jau pirmadienį prezidentas vėl pradės kovą su vėžiu – jam paskirtas dar vienas šešių savaičių chemoterapijos kursas.

Populiariausi

Karantinas Lietuvoje
8

Lietuvoje

2021.02.28 09:22

COVID-19 Lietuvoje: tęsiasi protrūkiai Visagine, nauji atvejai šalies ligoninėse, rusena židiniai įmonėse ir darželiuose

per parą – 356 COVID-19 atvejai, mirė dar 9 žmonės; atnaujinta 11.00
8