Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Akcijoje „Darom“ dalyvavo apie 200 tūkst. žmonių

BNS 2015.09.08 13:45

Šeštadienį maždaug 200 tūkst. Lietuvos gyventojų dalyvavo švarinimosi akcijoje „Darom“.

Šeštadienį maždaug 200 tūkst. Lietuvos gyventojų  dalyvavo švarinimosi akcijoje „Darom“.

Akciją organizuojančios viešosios įstaigos „Mes Darom“ direktorė Roberta Ažukaitė BNS sakė, kad žmonės gausiai susirinko ir dėl gero oro – šeštadienį šalyje buvo saulėta, šilta, nelijo lietus. Akcijos metu surinkta apie 2 tūkst. tonų įvairių atliekų.

„Kaip ir kasmet, pririnkome padangų, šaldytuvų“, – BNS sakė R. Ažukaitė.

Ji teigė, kas kasmet atliekų gamtoje mažėja, nes vis labiau veikia atliekų rūšiavimo procesas.

„Prekybos centruose daugėja rūšiavimo konteinerių, juos biuruose įsirengia ir kai kurios įmonės. Todėl mažėja atliekų ir mažiau jų patenka į gamtą“, – teigė R. Ažukaitė.

Akcija vyko 45 savivaldybėse, tarp jų – ir didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Šešiose savivaldybėse akcija jau įvyko. Į akciją šiemet įtraukiamos tik tos savivaldybės, kurios paskutine švarinimosi diena pasirinko balandžio 26 dieną: tai svarbu dėl atliekų išvežimo, kuris akcijos proga organizuojamas nemokamai.

Šiemet tvarką akcijos metu stebėjo „Darom“ patruliai, kurie užtikrino, kad šiukšlės piktavališkai nebūtų vežamos į jau išvalytas aikšteles ar kitaip pažeis atliekų tvarkymo reikalavimus.

Dar dvi savaites po akcijos teritorijas stebėsiantys patruliai pažeidėjus įspės, o šiems veiklos nenutraukus, praneš teisėtvarkos institucijoms.

Užpernai akcijoje dalyvavo apie 210 tūkst. dalyvių, pernai dėl prasto oro jų susirinko mažiau – apie 150 tūkst., tačiau pastebima, jog kasmet žmonių, norinčių dalyvauti akcijoje, skaičius auga.

Šiemet akcija vyko septintąjį kartą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.