Lietuvoje

2014.04.26 15:10

Didžiojoje Lietuvos dalyje vyksta švarinimosi akcija „Darom“

BNS 2014.04.26 15:10

Šeštadienį daugumoje Lietuvos savivaldybių vyksta švarinimosi akcija „Darom“.

Šeštadienį daugumoje Lietuvos savivaldybių vyksta švarinimosi akcija „Darom“.

Kaip skelbiama organizatorių puslapyje, iš viso akcija vyksta 45 savivaldybėse, tarp jų – ir didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Šešiose savivaldybėse akcija jau įvyko.

Kaip BNS yra sakiusi akciją organizuojančios viešosios įstaigos „Mes Darom“ direktorė Roberta Ažukaitė, į akciją šiemet įtraukiamos tik tos savivaldybės, kurios paskutine švarinimosi diena pasirinko balandžio 26 dieną: tai svarbu dėl atliekų išvežimo, kuris akcijos proga organizuojamas nemokamai.

„Visos savivaldybės yra priklausomos nuo tam tikrų dalykų, pavyzdžiui, regiono atliekų tvarkymo centrų, kurie atliekas priima tik vieną savaitgalį ir tik 26 dieną. Gerai, jeigu savivaldybė sutaria ir priima kelias dienas nemokamai, bet iš esmės yra vienas savaitgalis tam nemokamam priėmimui“, – sakė R. Ažukaitė.

Jos teigimu, sugriežtinus tvarką dėl akcijos datos, tikimasi išvengti nesusipratimų, kai žmonių surinktos šiukšlės nėra laiku išvežamos.

Šiemet tvarką akcijos metu stebi „Darom“ patruliai, kurie užtikrins, kad šiukšlės piktavališkai nebūtų vežamos į jau išvalytas aikšteles ar kitaip pažeis atliekų tvarkymo reikalavimus.

Dvi savaites po akcijos teritorijas stebėsiantys patruliai pažeidėjus įspės, o šiems veiklos nenutraukus, praneš teisėtvarkos institucijoms.

Užpernai akcijoje dalyvavo apie 210 tūkst. dalyvių, pernai dėl prasto oro jų susirinko mažiau – apie 150 tūkst., tačiau pastebima, jog kasmet žmonių, norinčių dalyvauti akcijoje, skaičius auga.

Šiemet akcija vyksta septintą kartą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.