Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Ukrainos medikai patirties semiasi Panevėžyje

Panevėžio respublikinėje ligoninėje ukrainiečių medikų delegacija domisi sveikatos apsaugos, gydytojų darbo organizavimu, semiasi patirties, kaip pradėti sveikatos apsaugos reformą savo šalyje.

Panevėžio respublikinėje ligoninėje ukrainiečių medikų delegacija domisi sveikatos apsaugos, gydytojų darbo organizavimu, semiasi patirties, kaip pradėti sveikatos apsaugos reformą savo šalyje.

Penkiasdešimt įvairių profesijų gydytojų iš visos Ukrainos priėmęs Panevėžio ligoninės direktorius Ivanas Dorošas sako, pats būdamas ukrainiečiu negalėjo neištiesti pagalbos rankos šiuo metu krizę išgyvenančios Ukrainos medikams.  

„Stabilios sistemos ir finansavimo už medicinos paslaugas Ukrainoje praktiškai nėra. Ji yra labai menkame lygmenyje, tam, kad nedarytų klaidų organizacine prasme, jie mokinsis čia, jie eis per mūsų skyrius, jie žiūrės, kaip mes dirbam“, – Panevėžio respublikinės ligoninės direktorius Ivanas Dorošas.

Ukrainiečiai susitiko su sveikatos apsaugos ministru, lankėsi universitetinėje klinikoje, bendravo su mokslininkais. Pasak svečių, Ukrainoje daugelis medicinos paslaugų mokamos, todėl susirgusiems tenka patiems pirkti vaistus, kitas priemones.

„Labai norėtume ir mes įvesti privalomąjį sveikatos draudimą, kaip ir pas jus, norėtume palengvinti ir šeimos gydytojų darbą – didesniuose miestuose suformuoti specialistų komandą, taip pat norime sužinoti, kaip diegti naujus gydymo metodus“, – sakė Ivano Frankivsko vaikų klinikos vyriausiasis gydytojas Radislavas Koturbašas.

Pasak ukrainiečių, šalyje sveikatos apsauga finansuojama nepakankamai, tik pusė to, kiek reikėtų.

„Patirtis labai naudinga, domėjausi, kaip reikia reformuoti sveikatos apsaugą, finansavimu, specialistų ruošimu, naujų gydymo metodų taikymu“, – kalbėjo SAM Tarptautinių ryšių ir eurointregracijos skyriaus specialistė Viktorija Ševeliova.

Viešnagės metu kalbėta ir apie padėtį Ukrainoje. Panevėžio ligoninės vadovas ką tik pats grįžo iš Ukrainos, aplankęs neramumų apimtus miestus.

„Tos vėliavos kurios šiandiena plevėsuoja Ukrainoje kitos valstybės, tai nėra tvarka, tai daroma specialiai, ta regioną, kur mes lankėmės Chersonas, šitos situacijos ten nėra, ir juokiasi žmonės, savigynos būrių vadai, dalyviai, jie juokiasi, niekada svetimos valstybės vėliava šitoj vietoj neplevėsuos“, – pasakojo I. Dorošas.

„Rusijos federacijos pozicija, įtampos didinimas pasienyje, grėsmė karinio konflikto neigiamai veikia žmonių sveikatą, bet mūsų ligoninė dirba normaliu režimu, kiek žinau ir kitos Luhansko srities ligoninės dirba taip pat“, – sakė Luhansko srities ligoninės psichiatras Sergejus Kukuškinas.

Pagal pasirašytą bendradarbiavimo sutartį su Panevėžio ligonine numatoma keistis specialistais, dalintis patirtimi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi