Lietuvoje

2014.04.25 15:46

Verslininko vizija – Lietuvą paversti taisyklingai judančių žmonių šalimi

2014.04.25 15:46

Sveikos gyvensenos šalininko, verslininko Sauliaus Daunoro svajonė – sveikatinti visuomenę pagal sveikos gyvensenos metodą, vadinamą kantienika.  Koks jis, aiškinasi LRT televizijos laida „Stilius“. 

Sveikos gyvensenos šalininko, verslininko Sauliaus Daunoro svajonė – sveikatinti visuomenę pagal sveikos gyvensenos metodą, vadinamą kantienika.  Koks jis, aiškinasi LRT televizijos laida „Stilius“.

Pasak Sauliaus, kantienikos metodas padeda išvengti daugybės susirgimų ir traumų, be vaistų ir operacijų išsigydyti daugelį dėl blogos laikysenos atsiradusių ligų. Verslininkas neslepia – pats šio metodo griebėsi prispaustas stuburo skausmų, kurie jį užklupo dar paauglystėje.

„Neatsimenu dėl ko, bet ne tik skaudėjo nugarą, bet ir buvo užspaustas kairės kojos nervas, ir aš pastebėjau: net keista, kad ta koja pradėjo šlepsėti, einu, ir ta pėda einant velkasi iš paskos; eiti sunku, o bėgti visai neįmanoma, ir tai buvo kaip perkūnas iš giedro dangaus... Tai kas dabar bus, kaip ta koja? Toks kaip pusiau paralyžiuotas tapau. Nuvykau tada į Kauno klinikas ir atlikau tyrimus, neurochirurgas lengvai pasakė priežastį, sako jums yra tarpslankstelinio disko išvarža, kuri spaudžia kojos nervą, ir jūsų pėda jau yra prastai valdoma.  Ir kaip išeitį pasiūlė darytis operaciją.“

Saulius neslepia, griebėsi jogos, pratimų stuburui, tačiau jie nebūdavo labai efektyvus. Kai į jo rankas pateko šveicarų žurnalistės Benitos Cantieni knyga „Tigro jausmas” apie jos pačios atrastą taisyklingą judėjimą ir laikyseną, Sauliaus gyvenime įvyko lūžis. „37 pratimai suskirstyti į tam tikras grupes ir tuos pratimus darant lavinami būtent pirmaeiliai, gilieji raumenys, dubens dugnas, stuburo gilieji raumenys, diafragma,  ir šitaip mes įgaunam anatomiškai taisyklingą laikyseną. Sakykim, man nugarą mausdavo pastoviai, bet kai prisimenu, padarau kelis pratimus, ir atsistoji, ir vaikštai kaip naujai gimęs, visas kūnas lengvas, maudimas nugaroj išnykęs.  B. Cantieni tą jausmą, kai eini, o kojos tave tarsi pačios neša, eini tarsi labai laisvai judantis gyvūnas, pavadino „tigro jausmu“. Iš tikrųjų nuostabus jausmas, kuris praktiškai mane dabar lydi kiekvieną dieną.”

„Perdaug sėdime ir nenaudojame giliųjų raumenų, nereikia įsivaizduot, jei padarom keletą pratimų iš ryto ar vakare ir viskas, toliau sėdime suknebę prie kompiuterio, – griežtai dėsto ligas išsigydęs verslininkas.  – Kai nemiegu, esu pasitempęs viduje ir atsipalaidavęs išorėje. Reiškia, mano kūną laiko gilieji raumenys, kurie leidžia išoriniams  raumenims ilsėtis, išvengti spazmų. Deja, dauguma apie tai nesame nei girdėję, nei tokių žodžių suvokiame. Ir kasdienybėje darome daugybę klaidų. Netaisyklingai sėdim, stovim, einam, dirbam.“

Kaip pajusti savo kūną ir ypač jo giliuosius raumenis, kaip išmokti juos valdyti ir susigrąžinti organizmo tobulumą – sekmadienį, balandžio 27d. 17.35 val. LRT TV „Stiliuje“ su Violeta Baubliene.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt