Naujienų srautas

Lietuvoje2014.04.25 11:52

Akcijoje „Darom“ dalyvauja daugiau nei 90 proc. savivaldybių

Šeštadienį 90 procentų Lietuvos savivaldybių vėl tvarkys aplinką jau septintojoje akcijoje „Darom“.

Šeštadienį 90 procentų Lietuvos savivaldybių vėl tvarkys aplinką jau septintojoje akcijoje „Darom“.

Siekdami išvengti nesusipratimų, organizatoriai primena, kad akcijoje dalyvauja tik tos savivaldybės, kurios aplinką švarinti ketina šį šeštadienį. Pasirinkusios kitą dieną savivaldybės registruojamos kaip „NeDarom“ zonos.

Organizatoriai tikina, kad per septynerius metus sukaupė patirties, todėl siekdami sklandumo pradėjo ir naują iniciatyvą – „Darom“ patrulius. Prižiūrėtojai stebės, ar neatsiranda siekiančių pasinaudoti iniciatyva ir atsikratyti asmeninių atliekų, kad į tvarkymo taškus nebūtų vežamos šiukšlės iš kitų vietų ir privačių teritorijų. „Darom“ patruliai darbuosis ne tik šeštadienį, bet ir dar dvi savaites po akcijos.

Tvarkymo taškus galima rasti tinklalapyje mesdarom.lt, o neradusiems norimos teritorijos organizatoriai pataria pasirinkti artimiausią kitą, nes tik iš nurodytų taškų atliekos bus išgabenamos. Taip pat primenama, kad visiems bus dalijami maišai, tačiau pirštinėmis raginama pasirūpinti patiems. Po aplinkos švarinimo visoje šalyje bus rengiamos ir iškylos gamtoje.

Vilniečiai prie „Darom“ kviečiami prisijungti 45 sostinės vietose, o surinktos šiukšlės bus išvežtos tą pačią dieną. Savivaldybė primena, kad rengiant talką papildomose vietose, gyventojai šiukšlių surinkimu ir išvežimu turi pasirūpinti patys. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi