Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Seimas atmetė liberalų siūlymą supaprastinti neliečiamybės atėmimą

BNS2015.09.08 13:45

Seimas atmetė opozicinių liberalų siūlymą supaprastinti teisinio imuniteto panaikinimo procedūras, kai to prašo pats parlamentaras.

Seimas atmetė opozicinių liberalų siūlymą supaprastinti teisinio imuniteto panaikinimo procedūras, kai to prašo pats parlamentaras.

Seimas ketvirtadienį po svarstymo bendru sutarimu pritarė Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) išvadai, kuria projektą pasiūlyta atmesti.

Vienas TTK argumentų buvo tas, kad netikslinga supaprastinti Seimo nario neliečiamybės atėmimą administracinės atsakomybės atžvilgiu, nes naujame Administracinių nusižengimų kodekso projekte nebeliks administracinio arešto, vienintelės šiuo metu su asmens laisvės suvaržymu susijusios administracinės nuobaudos.

Seimo nario be parlamento sutikimo negalima traukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę. Administracinėn atsakomybėn traukiamų Seimo narių neliečiamybės klausimas svarstomas tuo atveju, jei viena galimų sankcijų yra susijusi su laisvės suvaržymu.

TTK nepritarė ir siūlymui supaprastinti Seimo nario asmens neliečiamybės atėmimo procedūrą baudžiamosios atsakomybės kontekste.

Liberalai siūlė keisti Seimo statutą, kad baudžiamojon ar administracinėn atsakomybėn traukiamas Seimo narys įgytų teisę pats raštu Seimui pateikti pareiškimą sutikdamas dėl jo teisinės neliečiamybės panaikinimo. Tokiu atveju Seimas iš karto balsuotų dėl parlamentaro neliečiamybės atėmimo, nebūtų sudaroma tyrimo komisija, kaip šiuo metu nustato Statutas.

Liberalai ir anksčiau yra teikę panašias pataisas, tačiau parlamentas grąžino jas tobulinti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.