Naujienų srautas

Lietuvoje2014.04.24 15:05

Krašto apsaugos ministras: Lietuvos ir Baltarusijos karinis bendradarbiavimas yra konstruktyvus ir geranoriškas

ELTA 2014.04.24 15:05

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas su Baltarusijos gynybos ministru generolu leitenantu Jurijumi Žadobinu aptarė būtinybę keistis informacija apie karinių pajėgų vykdomą veiklą, tęsti dvišalį bendradarbiavimą ekspertiniame lygmenyje.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas su Baltarusijos gynybos ministru generolu leitenantu Jurijumi Žadobinu aptarė būtinybę keistis informacija apie karinių pajėgų vykdomą veiklą, tęsti dvišalį bendradarbiavimą ekspertiniame lygmenyje.

J. Olekas pabrėžė, kad Lietuva visada buvo ir išlieka suinteresuota gerais kaimyniniais santykiais su Baltarusija.

„Svarbiausia yra tęsti atvirą Lietuvos ir Baltarusijos dialogą, kad nekiltų nesusipratimų dėl karinių pajėgų veiklos mūsų valstybėse“, – per susitikimą Minske kalbėjo J. Olekas.

Pasak ministro, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimas karinėje srityje yra konstruktyvus ir geranoriškas, kasmet įgyvendinamos praktiškai visos dvišaliuose planuose numatytos priemonės, atnaujinami Lietuvos ir Baltarusijos karinių oro pajėgų ryšiai.

J. Olekas informavo kolegą, kad Lietuva nuosekliai pasisako už darbinių NATO ir Baltarusijos santykių palaikymą.

Baltarusijos gynybos ministras J. Žadobinas sakė teigiamai vertinantis dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje ir išreiškė suinteresuotumą tęsti bendradarbiavimą tokiose srityse kaip taikos palaikymo pajėgų mokymai, anglų kalbos mokymai Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Karinių oro pajėgų bendradarbiavimą.

Baltarusijos gynybos ministras taip pat teigiamai vertino Lietuvos pastangas plėtoti Rytų partnerystės šalių dalyvavimą ES saugumo ir gynybos politikoje, tačiau pabrėžė vertinantis ir dvišalį bendradarbiavimą su arčiausiai esančiomis ES valstybėmis – Lietuva, Latvija, Lenkija.

J. Žadobinas patikino, kad ir ateityje į Baltarusijoje vyksiančias pratybas kvies kaimyninių valstybių stebėtojus, teiks su pratybų vykdymu susijusią informaciją.

Ministrai aptarė ir situaciją Ukrainoje, kuri turi įtakos tiek Lietuvos, tiek Baltarusijos saugumui. Baltarusija palaiko vieningą Ukrainą ir yra suinteresuota stabilia saugumo situacija kaimyninėje valstybėje, nes juos sieja stiprūs ekonominiai ryšiai.

Baltarusijos gynybos ministras pakvietė J. Oleką atvykti vizito į Baltarusiją.

Lietuvos krašto apsaugos ministerija ir Baltarusijos gynybos ministerija nuo 2004 metų rengia ir įgyvendina metinius dvišalio bendradarbiavimo planus. Bendradarbiauja teisės, topografijos, aplinkosaugos ir kitų sričių specialistai, Baltarusijos karininkai mokosi anglų kalbos kursuose Lietuvos karo akademijoje.

Lietuva ir Baltarusija reguliariai keičiasi ginkluotės inspektorių vizitais ir informacija apie savo karines pajėgas pagal 2011 metais atnaujintą 1999 metų Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Vienos dokumentą ir Lietuvos ir Baltarusijos dvišalį susitarimą dėl pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi