Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Premjeras apie pareigas gavusius „darbiečius“: nemačiau, kad būtų pažeisti įstatymai

BNS2015.09.08 13:45

Premjeras socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius sako nematantis įstatymų pažeidimų, kai Darbo partijos atstovo vadovaujamos Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) pavaldžiose įstaigose vadovaujančius postus gavo „darbiečiai“.

Premjeras socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius sako nematantis įstatymų pažeidimų, kai Darbo partijos atstovo vadovaujamos Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) pavaldžiose įstaigose vadovaujančius postus gavo „darbiečiai“.

„Lietuvoje galioja įstatymai visiems vienodi, jei tik iškilo kokių nors problemų, stengiamės išsiaiškinti, jei gauname nusiskundimų. Kiekvienam Lietuvos piliečiui, nepriklausomai, kokiai priklauso partijai, jie gali dalyvaut konkursuose. (...) Kol kas nemačiau, kad būtų pažeisti Lietuvos respublikos įstatymai, priimant į darbą žmones“, – ketvirtadienį per Vyriausybės valandą Seime sakė A. Butkevičius.

Opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius premjero ironizuodamas klausė, ar jo nešantažuoja, kad sutiko tapti tokios „darbo biržos“ direktoriumi. A. Kubilius savo klausime išvardijo daugelį spaudoje aprašytų atvejų, kuomet konkursus į vadovaujančias pareigas ŽŪM pavaldžiose įstaigose laimėjo „darbiečiai“.

„Valstybinės augalininkystės tarnybos, pavaldžios ŽŪM,  vadovu tapo Darbo partijos frakcijos atstovės Vitalijos Vonžutaitės vyras Sergejus Fedotovas. Viešosios įstaigos „EKOagros“, pavaldžios taip pat ŽŪM, vadovu paskirtas taip pat „darbietis“, buvęs Kauno rajono vicemeras Antanas Makarevičius. Kreditų unijos bylos įtariamasis „darbietis“ Žilvinas Putramentas įsidarbino Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūroje, pavaldi taip pat ŽŪM. Iš ŽŪM pavaldžios įmonės „Lietuvos žirgynas“ vadovo pareigų atleistas Edgaras Jeninas, pasak E. Jenino, jis iš pareigų atleistas dėl  politinių motyvų, Nacionalinės žemės tarnybos vadovu planuojama paskirti Darbo partijos kandidatą 2012 metų Seimo rinkimuose Arvydą Sabockį, kuris įtariamai dalyvavo viename keistame balsų pirkimo atvejyje, po rinkimų „darbiečių“ sąraše pašoko per šimtą vietų, dar viena citata – Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūroje taip pat įvyko dideli pasikeitimai, dabar jai laikinai vadovauja Rasita Noreikienė, kuri iki tapdama direktore dirbo tik specialiste ir jos karjeros šuolis įvyko „darbiečiams“ užsimojus šitą agentūrą pertvarkyti bei jai pačiai tapus „darbiete“. Dar vienas – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro vykdomame projekte, kuriame moksleiviai ruošiami karjerai, atsirado 18 naujų konsultantų, 6 iš jų yra Darbo partijos nariai, du iš jų, Andželika Šakinienė ir Paulius Perminas yra teisti už melagingus parodymus Darbo partijos byloje“, – porą minučių užtruko konservatorių vadovo klausimas.

„Darbo partija, kaip matome, veikia kaip „darbo birža“ saviesiems. Jūs esate šitos „biržos“ direktorius, iki šiol jūs nekreipėte į tai dėmesio. Mano klausimas paprastas – gal jus kartais šantažuoja, kad jūs leidžiate tokiai „darbo biržai“ ir toliau veikti?“ – klausimą baigė A. Kubilius.

„Aš nesu „darbo biržos“ direktorius ir į jūsų pasisakymus ir komentarus kažkaip pradedu reaguoti daug silpniau ir žiūrėt filosofiškai, geras žodis, ypač po jūsų tam tikros pateiktos ataskaitos. Negalvojau, kad rimti politikai gali užsiiminėt tokiu melu ir tokia demagogija. Šiek tiek mano akyse rimti politikai kristelėjo žemyn, mano vertinimu“, – savo vertinimą išsakė ir premjeras.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.