Lietuvoje

2014.04.24 13:57

Politikai griebėsi ginklų: socdemų taktika – „nušauk G. Landsbergį“

Trečiadienį seni politiniai priešai – konservatoriai ir socialdemokratai – griebėsi ginklų. Žinoma, ne pistoletų ar automatų. Dviejų partijų atstovai santykius aiškinosi dažasvydžio aikštelėje.

Trečiadienį seni politiniai priešai – konservatoriai ir socialdemokratai – griebėsi ginklų. Žinoma, ne pistoletų ar automatų. Dviejų partijų atstovai santykius aiškinosi dažasvydžio aikštelėje.

Konservatorių ir socdemų jaunųjų politikų gretos susirengė savotiškame politinio dažasvydžio turnyre. Netrūko nei šūvių, nei azarto, nei mėlynių.

Prieš pradedant turnyrą renginį organizavusios „Geros dovanos“ vadovas Vytautas Kernagis leido sau pajuokauti, kad šis renginys – savotiškas išbandymas, kaip dviejų seniausių Lietuvos partijų atstovai pasirengę ginti šalį nuo „žalių žmogeliukų“. „Norėtume tiesiog pasižiūrėti, kurie yra labiau pasirengę – konservatoriai ar socialdemokratai“, – sakė V. Kernagis.

Socdemų taktika – „nušauk Landsbergį“?

Po trumpų apmokymų ir saugumo instruktažo, politiniai oponentai pakilo į mūšį – šeši konservatoriai prieš šešis socdemus. Pirmojoje akistatoje konservatoriai buvo sutriuškinti, o socdemai nuostolių beveik nepatyrė.

Beje, pirmasis mūšyje krito į didžiąją politiką susiruošęs konservatorių patriarcho Vytauto Landsbergio anūkas Gabrielius Landsbergis. Antrojoje kairiųjų ir dešiniųjų akistatoje jis taip pat „nušautas“ vienas iš pirmųjų. Negana to, socdemų šūviai G. Landsbergio ranką padabino riebia mėlyne. Po antros iš eilės greitos „mirties“ konservatorius juokavo, kad jo pavardė savaime jį paverčia prioritetiniu taikiniu socialdemokratams.

Tiesa, antrojoje partijų akistatoje ankstyvas G. Landsbergio nukovimas socdemams pergalės neatnešė – atsitiesę dešinieji išlygino rezultatą.

Trečiasis partijų mūšis virė bene ilgiausiai. G. Landsbergis pirmas nekrito, socdemų bei konservatorių gretos retėjo lėtai, ir abi pusės nutarė imtis ne strimgalviško puolimo, o taktinės kovos, užsiimant strategines pozicijas ar tykant pasalose. Galutinėje mūšio stadijoje liko du socdemai ir vienintelė varžybose dalyvavusi dama – konservatorė europarlamentarė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė. Ilgai besipriešinusi „partizanė“ buvo priversta pasiduoti – konservatorei baigėsi šaudmenys.

Mūšio nugalėtojams atiteko „Geros dovanos“ prizas – skrydis virš Vilniaus oro balionu. Socdemas Seimo narys Juras Požela neslėpė ketinantis trofėjų panaudoti gegužės 1-ąją, švenčiant socdemų mėgstamą šventę – Tarptautinę darbo dieną.

Tarp dažasvydžio ir politikos – daug bendro

Abiejų partijų atstovai su DELFI pasidalijo įspūdžiais apie politinį mūšį.

Socdemas Arūnas Dudėnas neslėpė, kad dažasvydis iš dalies primena politiką. „Smagu. Kai žinai, kad netikri šoviniai – tikrai smagus užsiėmimas. (…) Norisi pataikyti į priešininką, nes tai yra žaidimas. Ar konservatorius, ar kas – tai nėra labai svarbu. Politikoje galbūt vyksta žodžiais tokie apsišaudymai, dažasvydyje – šoviniais iš dažų“, – kalbėjo parlamentaras. Anot jo, politiniai „apsišaudymai“ būna ir aršesni nei kova dažasvydžio aikštelėje.

Seimo narys taip pat atskleidė socdemų pergalės receptą. „Išsidalinome po du, buvo lengviau“, – sakė A. Dudėnas.

Ilgiausiai socdemų šūvių išvengusi R. Morkūnaitė-Mikulėnienė DELFI teigė, jog konservatoriai mėgino prieš socdemus kovoti komandiškai. „Matyt, lengviau yra gintis negu pulti – turėti savo poziciją ir ją išlaikyti“, – svarstė konservatorė.

Kaip ir A. Dudėnas, pašnekovė įžvelgė dažasvydžio ir politikos bendrų bruožų. „Jo, politikoje irgi gali sulaukti smūgio iš nugaros. Bet gal mažiau skauda“, – juokavo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Po pagrindinio politinio mūšio abiejų partijų atstovai susirungė su jungtine „Geros dovanos“ ir DELFI komanda. Ar dėl nuovargio, ar iš mandagumo, konservatoriai ir socdemai naujiems varžovams rimčiau pasipriešinti nesugebėjo.