Lietuvoje

2014.04.24 09:45

Rusija policininkams ir kariškiams uždraudė vykti į užsienį

BNS2014.04.24 09:45

Rusijos policijos pareigūnams ir kariškiams apribotas išvykimas iš šalies. Rusijos Vidaus reikalų ir Gynybos ministerijų, taip pat kitų žinybų vadovų nurodymuose policininkams ir kariškiams draudžiama vykti į daugiau nei 100 valstybių, į šį sąrašą įtraukta ir Lietuva bei Lenkija.

Rusijos policijos pareigūnams ir kariškiams apribotas išvykimas iš šalies. Rusijos Vidaus reikalų ir Gynybos ministerijų, taip pat kitų žinybų vadovų nurodymuose policininkams ir kariškiams draudžiama vykti į daugiau nei 100 valstybių, į šį sąrašą įtraukta ir Lietuva bei Lenkija.

Kaip rašo Karaliaučiaus naujienų portalas klops.ru, apribojimai susiję su neseniai paskelbtomis Rusijos užsienio reikalų ministerijos rekomendacijomis Rusijos piliečiams nevykti į šalis, pasirašiusias abipusio teisinio bendradarbiavimo sutartis su JAV. Šiose valstybėse Rusijos piliečiai esą gali būti sulaikyti pagal JAV specialiųjų tarnybų prašymus.

Klops.ru portalo teigimu, šie įsakymai jau apribojo tūkstančių Karaliaučiaus srities kariškių ir policijos pareigūnų judėjimą. Skirtingai nei kitų Rusijos regionų pareigūnams, Karaliaučiaus srities policininkams ir karininkams negalima vykti per Lietuvą net norint grįžti iš didžiosios Rusijos teritorijos į savo gyvenamąją Karaliaučiaus sritį.

Karaliaučiaus vietinių jėgos struktūrų padaliniuose kategoriškai atsisakoma komentuoti situaciją, siūloma kreiptis į Rusijos federacijos žinybas ir net prezidento administraciją. Tuo metu Karaliaučiaus policijos pareigūnai ir kariškiai pasakoja jau patiriantys rimtų nepatogumų ir finansinių nuostolių.

Kaip portalui pasakojo viena Karliaučiaus kariškio žmona Tatjana, prieš kelias savaites kariniame dalinyje buvo gautas įsakymas, draudžiantis įvažiuoti į dešimtis užsienio šalių ne tik kariškiams, bet ir civiliniam personalui – buhalteriams, ekonomistams.

Šiems asmenims į Rusiją traukiniu ar automobiliu iš Karaliaučiaus srities vykti neįmanoma, vienintelis būdas – skristi lėktuvu. „Mums dėl to teko pirkti lėktuvo bilietus, nors norėjome vykti atostogų į Rusiją automobiliu. Atitinkamai, tai mums gerokai daugiau kainavo“, – sakė vieno kariškio žmona.

Kiti kalbintieji Karaliaučiaus srities pareigūnai ir jų šeimų nariai portalui patvirtino buvę priversti apskritai atsisakyti numatytų atostogų „didžiojoje Rusijoje“ dėl gerokai išaugusių kelionės išlaidų.

Kai kuriems teko atsisakyti jau nupirktų kelialapių į užsienio šalis. Kaip rašo Klops.ru, viena šeima buvo nusipirkusi kelionę į Turkiją ir jau buvo susikrovusi daiktus, kai buvo pranešta, kad išvykti negalima. Kaip alternatyvą dalinio vadas pasiūlė vykti poilsio į Krymą.

Su judėjimo ribojimais susidūrę Karaliaučiaus vidaus reikalų sistemos pareigūnai pasakojo, jog niekas neparodė jokio raštiško įsakymo, draudžiančio vykti į užsienio šalis.

„Pasirašytinai mūsų niekas neinformavo. Pasakė, kad tai Maskvos aukščiausios vadovybės įsakymas ir kol kas žodinis. Mus sukvietė vadovai, pasakė, kad dabar negalima vykti į 150 valstybių. Į kurias – vadovai patys gerai nežinojo, jie sakė kol kas neturintys sąrašo“, – portalui pasakojo policijos leitenantas Kirilas.

„Mano draugas prieš dvi savaites jau buvo nusipirkęs kelialapį į Egiptą. Prieš dvi dienas jam pasakė, kad jis gali jį išmesti, nes dabar teks ilsėtis Rusijoje“, – portalui Klops.ru pasakojo seržantas Valerijus.

Rusijos karininkų ir pareigūnų pasakojimus patvirtina ir Karaliaučiaus turizmo agentūrų atstovai, kurie portalui pasakojo, jog anksčiau įsigytų kelionių į užsienį jau atsisakė ne vienas su išvykimo apribojimais susidūręs srities pareigūnas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.