Lietuvoje

2015.02.14 17:02

Nerimas dėl Rusijos: Prancūzija į Baltijos šalis siunčia naikintuvus

BNS, DELFI.lt2015.02.14 17:02

Pirmieji amerikiečiai kariai trečiadienį atvyko į Lenkiją po to, kai Vašingtonas pranešė pasiųsiantis į šią šalį ir Baltijos valstybes 600 karių, didėjant įtampai su Rusija dėl krizės Ukrainoje.

Pirmieji amerikiečiai kariai trečiadienį atvyko į Lenkiją po to, kai Vašingtonas pranešė pasiųsiantis į šią šalį ir Baltijos valstybes 600 karių, didėjant įtampai su Rusija dėl krizės Ukrainoje.

Apie 130 karių iš 173-osios oro desantininkų brigados, pramintos „Dangaus kariais“ („Sky Soldiers“), trečiadienio popietę atskrido į šiaurės vakarinį Svidvino miestą, kur juos pasitiko Lenkijos gynybos ministras.

„Kiekvieną dieną dirbame dėl savo šalies gynybos, tačiau pasaulyje, kuris keičiasi ir yra kupinas grėsmių, mums reikia stiprių ir patikimų sąjungininkų, tokių kaip Jungtinės Valstijos ir NATO“, – ministras Tomaszas Siemoniakas sakė apsiniaukusią dieną.

Kariai, kurie paprastai dislokuojami Vičencos mieste Italijoje, atskrido į bazę dviem transporto lėktuvais „Hercules“.

Dar 450 karių ateinančiomis dienomis bus dislokuoti Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje – po to, kai Vašingtonas antradienį paskelbė sustiprinsiantis savo dalyvavimą regione, kad padrąsintų NATO „sąjungininkus ir partnerius“.

„Lenkija palaikė Jungtines Valstijas, – JAV ambasadorius Lenkijoje Stephenas Mullas sakė per ceremoniją lenkų kalba su stipriu akcentu. – Šiandien, transatlantinei bendruomenei susiduriant su nepriimtina Rusijos agresija prieš Lenkijos kaimynę Ukrainą – suverenią, nepriklausomą valstybę – turime rimtą įsipareigojimą NATO pagrindu sustiprinti Lenkijos pasitikėjimą mūsų saugumo garantijomis“.

JAV kariai dalyvaus karinėse pratybose šiame regione iki šių metų pabaigos.

„Užsiimsime viskuo – nuo (pratybų) šaudyklose iki kuopos kovinio šaudymo (pratybų)... Planuojame vykdyti mokymus, kurie nebūtų vien šou. Ketiname rengti labai gerus ir intensyvius pėstininkų mokymus su Lenkijos 6-ąja oro desantininkų brigada“, – sakė JAV brigados atstovas majoras Michaelas Weismanas.

„Esame oro desantininkai, todėl mūsų darbas Europoje – būti nepaprastojo reagavimo pajėgomis. Taigi esame pasiruošę atsidurti bet kur pasaulyje greičiau nei per 18 valandų ir paprastai esame pajėgos, kurias vadai iškviečia, kai atsiranda svarbi misija“, – jis sakė naujienų agentūrai AFP.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.