Lietuvoje

2014.04.23 18:32

Skambutis į „TEO“: pastatas užminuotas

Rita Gečiūnaitė, Šarūnas Černiauskas, DELFI.lt2014.04.23 18:32

Vilniuje esančios įmonės „TEO“ darbuotojai sulaukė ne itin draugiškai nusiteikusio vyro skambučio. Neprisistatęs asmuo pareiškė, kad pastatas užminuotas.

Vilniuje esančios įmonės „TEO“ darbuotojai sulaukė ne itin draugiškai nusiteikusio vyro skambučio. Neprisistatęs asmuo pareiškė, kad pastatas užminuotas.

Papildyta 17.54 val.: ant kojų be reikalo visas tarnybas sukėlęs už vagystę nuteistas vyras prisipažino skambinęs ir melavęs apie sprogmenis „TEO“ pastatuose.

Jo teigimu, paskambino ne kaip anonimas, o prisistatė vardu ir pavarde. „TEO“ informuoja, kad įstaigų darbuotojai jau gali grįžti atgal į darbo vietas.

17.12 val. Vilniuje esančios įmonės „TEO“ darbuotojai sulaukė ne itin draugiškai nusiteikusio vyro skambučio. Neprisistatęs asmuo pareiškė, kad pastatas užminuotas.

Nemalonaus pranešimo sulaukę darbuotojai tuoj pat informavo policiją. Į „TEO“ skambinta nemokamu telefono numeriu 119.

Manoma, kad pranešimas skirtas Lvovo gatvėje esančio pastato darbuotojams, nors nėra visiškai aišku.

Kaip informavo „TEO“ atstovas Antanas Bubnelis, informacijos telefonu sulaukta popietę. Pranešime nebuvo nurodytas konkretus pastatas. Skambinęs asmuo detalesnės informacijos ar reikalavimų nepateikė.

„TEO“ ėmėsi evakuoti visoje Lietuvoje esančius biurus ir klientų aptarnavimo skyrius bei ėmėsi papildomų saugumo priemonių. Informaciją apie tai perdavėme atsakingoms tarnyboms, kurios tiria įvykį“, – informavo A. Bubnelis.

Tai, kad skambinta nemokamu telefonu, pareigūnams nesutrukdė nustatyti iš kur skambinta – signalas atėjo iš Pravieniškių pataisos namų.

Aiškinamasi, kuris iš ten esančiųjų poilsio kambarį aplankiusių nuteistų sumanė taip neatsakingai pajuokauti.

Visgi į pranešimą, net įtariant, kad jis melagingas, reaguota. Daugiausia pajėgų sutelkta Vilniuje, į Lvovo g. 25 esantį pastatą. Prie pastato budėti iškviesti ugniagesiai ir medikai.

Patikrinti pastato iškviesti antiteroristinių operacijų policijos rinktinės „Aras“ pareigūnai.

„TEO“ pastatas atitvertas įspėjamosiomis juostomis, darbuotojus ir atsitiktinius praeivius pareigūnai nuginė į priešingą gatvės pusę.

Pastate aidėjo įspėjimo signalai, pareigūnai ir apsaugos darbuotojai neleido smalsuoliams artintis prie patalpų.

Beje, daugelis gatvėje stoviniuojančių žmonių įvykį traktavo tarsi turistinę atrakciją: smalsuoliai stebėjo operaciją ir jos vaizdus fiksavo išmaniaisiais telefonais.

Už melagingą pranešimą apie visuomenei gresiantį pavojų ar ištikusią nelaimę numatyta baudžiamoji atsakomybė. Budžiamąjame kodekse numatytos dvi bausmės: 1. Tas, kas melagingai pranešė ar paskleidė žinią apie visuomenei gresiantį pavojų arba didelę nelaimę, jeigu dėl to kilo žmonių sumaištis ar buvo padaryta didelės turtinės žalos, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

2. Tas, kas melagingai pranešė ar paskleidė žinią apie visuomenei gresiantį pavojų arba didelę nelaimę, jeigu dėl to buvo iškviestos specialios tarnybos, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Išsiaiškinti, kad skambino, paprašyta Kauno apskrities policijos pareigūnų.

Bus papildyta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.