Lietuvoje

2012.08.30 09:54

Premjeras: pasiūlymai riboti cigarečių įsigijimą paremti pasauline patirtimi

ELTA2012.08.30 09:54

Įstatymo pataisos, kuriomis norima labiau apriboti tabako gaminių įsigijimą, yra paremtos pasauline patirtimi ir padėtų mažinti rūkymo paplitimą, įsitikinęs Premjeras Andrius Kubilius.

Įstatymo pataisos, kuriomis norima labiau apriboti tabako gaminių įsigijimą, yra paremtos pasauline patirtimi ir padėtų mažinti rūkymo paplitimą, įsitikinęs Premjeras Andrius Kubilius.

„Pasiūlymai remiasi pasauline patirtimi ir pasauline praktika, kokių veiksmų yra imamasi mažinti rūkymą, mažinti rūkymo patrauklumą ir taip padėti žmonėms išvengti kartais labai žiaurių rūkymo neigiamų pasekmių sveikatai“, – ketvirtadienio rytą interviu Žinių radijui sakė Premjeras.

Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad pats jaunystėje yra „klaidžiojęs tais keliais“, bet per antrą bandymą rūkyti sėkmingai metė.

„Tos praktikos, kurias siūloma perkelti iš pasaulinės patirties, man atrodo visiškai suprantamos. Mes kalbame ne tik apie tai, kad jauniems žmonėms iki 18 metų būtų draudžiama rūkyti ir įsigyti tabako gaminių ir jų turėti su savimi, bet lygiai taip pat siūloma įvesti naujus žymėjimus su vadinamaisiais žiauriais paveikslėliais ant pakelių, siūloma riboti prieinamumą parduotuvėse prie tabako gaminių, kad jie nešvytėtų prieš akis atsistojus prie kasos aparato. Tų dalykų iš tikrųjų yra nemažai pasiūlyta“, – sakė A. Kubilius.

Premjeras tvirtino, kad tai, ar pataisas dėl rūkalų prieinamumo ribojimo priims dar šios kadencijos Seimas, priklausys nuo „politinės valios“.

„Tai priklausys nuo to, kiek bus to sutarimo ir politinės valios, bet kryptis yra pakankamai aiški – mažinti rūkymo paplitimą ir tuo pačiu padėti žmonėms išvengti tokio žalingo įpročio ir padėti žmonėms pasirūpinti savo sveikata. Mes tuo keliu nuosekliai einame“, – teigė A. Kubilius.

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Seime svarstytam įstatymo projektui, pagal kurį cigarečių pakeliai Lietuvoje būtų ženklinami rūkymo pažeistų plaučių ar kitų organų vaizdais. Taip pat Vyriausybė pritarė kitam įstatymo projektui, pagal kurį vaikai iki 18 metų negalėtų rūkyti, laikyti arba turėti su savimi tabako gaminių. Galutinį sprendimą, ar įstatymų projektai įsigalios, turės priimti Seimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.