Lietuvoje

2012.08.30 09:49

A. Kubilius: pasitikiu Konkurencijos taryba, bet ją reikia stiprinti

ELTA 2012.08.30 09:49

Premjeras Andrius Kubilius teigia pasitikįs Konkurencijos taryba, nors ir pripažįsta, kad šios institucijos pajėgumus reikia stiprinti.

Premjeras Andrius Kubilius teigia pasitikįs Konkurencijos taryba, nors ir pripažįsta, kad šios institucijos pajėgumus reikia stiprinti.

„Be tinkamų pajėgumų, be aukštos kvalifikacijos žmonių, be galimybės juos įdarbinti ir jiems mokėti tinkamą atlyginimą visa kita lieka teoriniais samprotavimais, kaip čia būtų galima stiprinti konkurencijos priežiūrą. Konkurencijos tarybos vadovybė yra žmonės su gera patirtimi, su tarptautine patirtimi. (...). Aš tikrai tikiu, kad konkurencijos priežiūros pajėgumai Lietuvoje stiprės, kažkokių abejonių dėl to, ar šiuo metu jie tinkamai prižiūri, tai, ką reikia prižiūrėti ir ką galima prižiūrėti, aš negalėčiau išsakyti“, – ketvirtadienio rytą Žinių radijui sakė Premjeras.

Stiprinant Konkurencijos tarybą, pasak Premjero, reikia perimti kitų šalių, ES senbuvių, patirtį. Jo manymu, tarybos finansavimas iš privačių lėšų taip pat galėtų būti svarstomas.

„Visus pasiūlymus iš tikrųjų būtų galima svarstyti. Ir visų pirma svarstant reikėtų pažiūrėti, kaip kitose šalyse, ypač tose, kur ir pagal tuos pačius tarptautinius reitingus galima matyti, kad yra pripažįstama, jog konkurencijos priežiūros pajėgumai yra stipresni, kaip jie tvarkosi“, – teigė A. Kubilius.

A. Kubilius nesutiko su teiginiu, kad galbūt Konkurencijos taryba vengia tirti tam tikras sritis ar bendroves, bijodama pralaimėti teismus. Pasak jo, svarbu, kad tarybos veikla būtų orientuota į nepriklausomą veiklą, o ne į parodomąsias akcijas.

„Bendraudamas su Konkurencijos tarybos vadovais nejutau kažkokių ypatingų baimių. Kita vertus, turime suvokti, kad konkurencijos priežiūra neturėtų orientuotis vien į tokias parodomąsias akcijas. Konkurencijos taryba turi veikti nepriklausomai, turi būti nepriklausoma, politikai neturi galvoti, kaip išnaudoti tarybos veiklą saviems politiniams tikslams, kad štai yra žmonių nepasitenkinimas dėl kokių nors augančių kainų ir tada politikai nurodo Konkurencijos tarybai pradėti tyrimą ir tas tyrimas pradedamas. Žmonės gal taip šiek tiek ir nuraminami, bet rezultato nelabai gal ir pasiekiama“, - teigė Vyriausybės vadovas.

A. Kubilius siūlė atkreipti dėmesį į tai, kaip veikia ES konkurencijos priežiūros institucija, pripažįstama kaip labai efektyvi. Pasak jo, ji tyrimus vykdo ilgai ir tyliai, daug apie juos nekalbėdama.

„Tokie tyrimai vyksta gana ilgai, ir, sakyčiau, pakankamai tyliai, garsiai nesireklamuojant, kad štai tyrime bus atliekami vieni arba kiti veiksmai, ir rezultatai, kurie pasiekiami būtent tokiu ilgalaikiu ir kruopščiu darbu, yra labai svarbūs ir efektyvūs“, – kalbėjo Premjeras.