Naujienų srautas

Lietuvoje2014.04.23 00:07

Ieškos, kaip R. Paksui atverti kelią į rinkimus

ELTA 2014.04.23 00:07

Valdančioji koalicija siūlys Seimui sudaryti laikinąją tyrimo komisiją „Dėl prezidento Rolando Pakso pilietinių ir politinių teisių atstatymo“.

Valdančioji koalicija siūlys Seimui sudaryti laikinąją tyrimo komisiją „Dėl prezidento Rolando Pakso pilietinių ir politinių teisių atstatymo“.

Apie tokį apsisprendimą po antradienį vykusio valdančiųjų partijų Politinės tarybos posėdžio žurnalistams pranešė R. Paksas.

Artimiausiu metu planuojama įregistruoti nutarimo projektą ir teikti jį Seimui.

Tyrimo komisijai siūloma išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių iki šiol nėra įgyvendintas Europos Žmogaus Teisių Teismo 2011 metų sausio 6 d. priimtas sprendimas byloje pagal pareiškėjo Rolando Pakso skundą dėl Europos Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos garantuojamų teisių pažeidimo.

Jeigu Seimas pritartų, komisija taip pat turėtų išsiaiškinti, kokiu būdu per 180 dienų Lietuva turi įvykdyti Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komiteto 110 sesijos konstatavimą dėl R. Pakso politinių teisių atkūrimo.

Pagal nutarimo projektą, komisija tirtų, dėl kokių priežasčių Lietuva pažeidė Tarptautinį pilietinių ir politinių teisių paktą ir kokių veiksmų valstybė turi imtis, kad ateityje pažeidimų būtų išvengta.

Siūloma, kad laikinoji tyrimo komisija savo išvadas pateiktų Seimui iki šių metų gegužės 31 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi