Lietuvoje

2014.04.23 00:08

D. Valys prašo prezidentės pradėti tyrimą dėl jo padarytos avarijos

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, BNS2014.04.23 00:08

Generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę ir prašo inicijuoti ikiteisminį tyrimą dėl avarijos, kurią jis sukėlė prieš pustrečių metų Vilniuje.

Generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę ir prašo inicijuoti ikiteisminį tyrimą dėl avarijos, kurią jis sukėlė prieš pustrečių metų Vilniuje.

D. Valys šį prašymą pateikė susipažinęs su Vilniaus apygardos prokuratūros raštu, kad ši avarija turi būti traktuojama ir kaip nusikalstama veika, o ne kaip administracinis kelių eismo taisyklių pažeidimas.

Pagal įstatymą, toks tyrimas galėtų būti atliekamas tik nušalinus generalinį prokurorą nuo pareigų. Tai gali padarytė prezidentė, pritarus Seimui.

V. Gailius: prašymas – pavėluotas

D. Valio kreipimasis į prezidentę yra pavėluotas, mano Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius.

„Aš vertinu, kad aukštos kvalifikacijos teisininkas, matydamas moterį, iš gydymo įstaigos išstumiamą vežimėlyje, turėtų suprasti, kad tikrai rytoj ta moteris nestos prie staklių ir nedirbs, o jai padaryti gerokai didesni sužalojimai. Kažkokią patirtį turintis ponas Valys turėjo reikalauti skaidraus tyrimo. Šiandien jis jau buvo pastatytas turbūt prieš faktą“, – BNS sakė V.Gailius

Jo duomenims, atliekant tyrimą dėl D. Valio pėsčiųjų perėjoje partrenktos moters nebuvo ištirtos visos aplinkybės ir nukentėjusiosios sužalojimai galėjo būti įvertinti netinkamai.

„Man buvo pateikta papildomų duomenų ir aš prašiau išsiaiškinti – išvaduoti generalinį prokurorą nuo šešėlio dėl padaryto eismo įvykio, kurio nebuvo ištirtos visos aplinkybės ir netinkamai galėjo būti įvertinti padaryti sužalojimai. Kadangi kūno sužalojimo vertinimas atliktas nebaigus gydymo ir nenustačius visų su tuo eismo įvykiu sietinų sužalojimų, tai maniau, kad turi būti priimtas procesinis sprendimas dėl to ir patiekiau tą informaciją, ir kreipiausi į Vilniaus apygardos prokuratūrą“, – sakė V. Gailius.

D. Valys avariją sukėlė 2011-ųjų spalio 19-osios rytą. Vilniuje, Ateities gatvėje, jo vairuojamas nuosavas automobilis „Volvo V70“ kliudė per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją ėjusią 58-erių moterį. Nukentėjusioji buvo nuvežta į ligoninę, kur jai nustatyti abiejų blauzdų sumušimai.

Per eismo įvykį prokuroras buvo blaivus. Jis teigė pėsčiosios nepastebėjęs, nes kelyje buvo blogas matomumas, slidu, lijo lietus. Dėl šio avarijos D. Valiui teismas skyrė 500 litų baudą. Tai minimali bauda, kokią numato įstatymas už tokio pobūdžio administracinį pažeidimą.

Netrukus po avarijos D. Valys prezidentei įteikė atsistatydinimo pareiškimą, tačiau D. Grybauskaitė nutarė jo netenkinti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.