Lietuvoje

2012.08.29 16:00

Vyriausybė nori cigarečių pakelius „puošti“ ištrupėjusių dantų nuotraukomis

Erika Fuks, DELFI.lt2012.08.29 16:00

Vyriausybė pasisakė už dalį pasiūlymų, kurie mažintų tabako gaminių patrauklumą. Tačiau, ar Lietuvoje atsiras paveikslėliai su ištrupėjusiais žmonių dantimis ir pažeistais organais, dar turės nuspręsti Seimas.  

Vyriausybė pasisakė už dalį pasiūlymų, kurie mažintų tabako gaminių patrauklumą. Tačiau, ar Lietuvoje atsiras paveikslėliai su ištrupėjusiais žmonių dantimis ir pažeistais organais, dar turės nuspręsti Seimas.

„Šiandien buvo Vyriausybėje pritarta išvadoms dėl bent keturių Seime patiektų ir svarstomų Tabako kontrolės įstatymų pakeitimų projektų. Išvadose iš esmės buvo pritarta pačiam tikslui, o tikslas yra sugriežtinti Lietuvoje skirtų parduoti tabako gaminių ženklinimą bei tabako gaminių įsigijimo sąlygas, – sako Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys. – Tikslą siūloma pasiekti dviem priemonėmis. Viena esminių, apie kurią buvo diskutuota daugiausiai, tai yra tabako gaminių ženklinimas nepatraukliais, iliustratyviai atvaizduojančiais tabako naudojimo žalą vaizdais, t.y. žmogaus pažeistų organų ar ištrupėjusių dantų fotografijos ir kitokie paveikslėliai, kurie darytų tabako gaminius nepatraukliais.“

Tačiau ar toks ženklinimas atsiras ir ant Lietuvoje parduodamų tabako gaminių – dar turės apsispręsti Seimas.

R. Šukys priminė apie jau priimtus sprendimus ES mastu: „Patvirtinta nauja ženklinimo tvarka, tačiau kol kas yra patvirtinta tik tekstinio ženklinimo reikalavimai, o paveikslėlių ir reikalavimų toms valstybėms, kurios pasirenka tokį ženklinimo metodą, sąvadas arba pavyzdinis sąrašas, kolekcija, nėra dar patvirtinta, nėra pateikta. Yra numatyta, kad tai bus padaryta 2012 m. ketvirtą ketvirtį, todėl suprantama, kad ir priimti skubiai siūlomus įstatymo pakeitimus nebūtų racionalu arba bent jau priėmus reikėtų numatyti pereinamąjį laikotarpį.“

Pasak jo, jei Lietuvoje būtų nuspręsta nepatraukliais paveiksliukais ženklinti tabako gaminius, turėtų būti numatytas ir pereinamasis laikotarpis, kad įmonės turėtų laiko parduoti turimus cigarečių ir kitų tabako gaminių likučius, o verslas spėtų tinkamai pasirengi naujam ženklinimui.

Populiariausi

Petras Gražulis
5

Lietuvoje

2021.04.12 16:02

Akibrokštas Klaipėdoje: miesto centre – Gražulio šokiai skambant prieš homoseksualius asmenis nukreiptam kūriniui

įvykiu susidomėjo pareigūnai, situaciją žada įvertinti ir Seimo etikos sargai
5
Remigijus Šimašius
9

Lietuvoje

2021.04.12 14:13

Šimašius: Vilniaus klinikinėje ligoninėje liko 8 laisvos koronaviruso pacientams skirtos lovos

penktadienį sostinėje bus pradėti skiepyti vyresni negu 55 metų asmenys; atnaujinta 15.12
9