Lietuvoje

2015.02.12 21:36

Vyriausybės atstovas ginčija „diskriminacines“ transporto lengvatas

BNS2015.02.12 21:36

Vilniaus savivaldybės įvesto senjorų bilieto lengvatos diskriminuoja Sausio 13-osios nukentėjusius bei jaunesnius nei 80 metų asmenis, teigia Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje Audrius Skaistys.

Vilniaus savivaldybės įvesto senjorų bilieto lengvatos diskriminuoja Sausio 13-osios nukentėjusius bei jaunesnius nei 80 metų asmenis, teigia Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje Audrius Skaistys.

A. Skaistys Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui apskundė Vilniaus apygardos administracinio teismo kovo 21 dieną priimtą sprendimą, kuriuo konstatuota, kad savivaldybės tarybos sprendimas įteisinti 365 dienų sostinės viešojo transporto bilietą senjorams buvo teisėtas. Taryba yra nustačiusi, kad metus galiojantį bilietą už 10 litų gali įsigyti asmenys, sulaukę 80 metų, taip pat nukentėję per 1939–1990 metų okupacijas politiniai kaliniai ir tremtiniai, buvusių getų, koncentracijos stovyklų kaliniai.

„Mes klausėme, kodėl tik dviejų rūšių nukentėjusieji yra įrašyti prie tų lengvatų. Negalima išskirti kažkokių grupių, nes tai – lygiateisiškumo principo pažeidimas. Pavyzdžiui, iškrenta iš konteksto Sausio 13-osios nukentėjusieji“, – BNS sakė A. Skaistys.

Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje vyresnioji patarėja Gedmantė Eimontienė BNS nurodė, kad institucijai užkliuvo ir tai, jog sostinės taryba nustatė visiškai naują bilieto rūšį, o tai padarius teisės aktai reikalauja pardavinėti bilietą visiems keleiviams – lengvatas galima taikyti tik nuo pagrindinės bilieto kainos.

„Nematėme pagrindo, kodėl išskiria būtent tas dvi kategorijas, kodėl neišskiria Sausio 13-osios nukentėjusiųjų, kodėl neišskiria septyniasdešimtmečių ir vyresnių“, – teigė ji.

Vilniaus savivaldybės išplatintame pranešime teigiama, kad sostinės taryba, jau patvirtinusi lengvatas, „planavo taip pat priimti sprendimus“, kurie leistų lengvatinį bilietą skirti ir Sausio 13-osios nukentėjusiesiems.

Tačiau A. Skaistys BNS patikino, kad tokios nuostatos nebuvo tarybos priimtame sprendime. Kad tai „bus daroma ateityje“, nebuvo užuominos ir teisės akto aiškinamajame rašte.

„Žinau, kad Sausio 13-osios draugija buvo nuvažiavusi ir pas Vyriausybės kanclerį, klausdami, ar nebūtų galima (lengvatinio bilieto tvarkos) patobulinti. Jie galėjo tą klaidą anksčiau ištaisyti“, – tvirtino jis.

Lengvatinis 365 dienų bilietas senjorams ir nukentėjusiesiems nuo represijų įsigaliojo nuo šių metų sausio 1 dienos. Jį jau įsigijo daugiau nei 16 tūkstančių asmenų. Toks pats bilietas įvestas ir Kaune.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.