Lietuvoje

2012.08.29 14:34

KGB rezervui priklausę R. Kalvaitis ir S. Okunevičius pašalinti iš TS-LKD partijos

ELTA2012.08.29 14:34

Trečiadienį posėdžiavęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Priežiūros komitetas nusprendė iš partijos pašalinti KGB rezervui priklausiusius Romą Kalvaitį ir Stasį Okunevičių.  

Trečiadienį posėdžiavęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Priežiūros komitetas nusprendė iš partijos pašalinti KGB rezervui priklausiusius Romą Kalvaitį ir Stasį Okunevičių.

Pasak TS-LKD Priežiūros komiteto pirmininko Arvydo Anušausko, nors S. Okunevičius turi nemažų nuopelnų, tai nesušvelnina fakto, kad partiją apie priklausymą KGB rezervui informavo tik praėjus 12 metų po įstojimo, kai 2005 m. buvo paviešintas neoficialus rezervininkų sąrašas. Tuo tarpu R. Kalvaitis niekada nepripažino priklausęs KGB rezervui ir apie tai neinformavo partijos. Abu minėti asmenys tvirtino neprieštarausią net griežčiausiam Priežiūros komiteto sprendimui.

„Faktai yra iškalbingi, tad esame konkretūs ir principingi šiuo klausimu, tačiau nereikėtų akcentuoti konkrečių asmenybių. Svarbiausia, kad pavyko iš mirties taško išjudinti taip ilgai maskuotą KGB rezervo klausimą ir nuoseklaus darbo dėka galime pasidžiaugti rezultatais viešinant KGB dokumentus", – teigia Priežiūros komiteto pirmininkas A. Anušauskas.

2010 metais papildytas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos įstatymas, suteikiantis teisę viešinti KGB dokumentus, aptarnauti Liustracijos komisijos darbą, saugoti prisipažinusių KGB agentų dokumentus. 2011 metais pradėti skelbti KGB dokumentai. Per metus šiuos dokumentus internete peržiūrėjo 125 tūkstančiai žmonių iš 100 valstybių. Paviešinta 1500 originalių KGB dokumentų. Paskelbtas KGB rezervo karininkų sąrašas ir 227 jų bylos. Padarytas galas „kabinetinei liustracijai“. VSD perdavė ir Lietuvos ypatingajam archyvui šimtus KGB dokumentų. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras baigia tikrinti KGB agentų sąrašą ir netrukus pradės jį viešinti. Sąraše yra apie 1700 KGB agentų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.