Lietuvoje

2014.04.18 09:52

Įstatymų leidėjai imsis informacinės erdvės apsaugos

ELTA 2014.04.18 09:52

Informacinės erdvės apsaugą siūloma įteisinti pagrindiniame nacionalinio saugumo pagrindus apibrėžiančiame įstatyme – Nacionalinio saugumo pagrindų įstatyme.

Informacinės erdvės apsaugą siūloma įteisinti pagrindiniame nacionalinio saugumo pagrindus apibrėžiančiame įstatyme – Nacionalinio saugumo pagrindų įstatyme.

Tokią įstatymo pataisą įregistravo Seimo narys konservatorius Mantas Adomėnas. Jis tikisi, kad taip būtų užkirstas kelias didėjančiai priešiškų valstybių įtakai. Projekte prie svarbiausių ilgalaikių valstybinės nacionalinio saugumo stiprinimo programų siūloma įrašyti informacinės erdvės apsaugą ir stiprinimą.

„XXI a. karyboje agresija prieš valstybę yra vykdoma ne tik pasitelkiant kariuomenę, tačiau pirmiausia vykdoma per informacinę erdvę, siekiant daryti įtaką viešajai nuomonei, mažinant piliečių lojalumą ir pasitikėjimą valstybe. Lietuvoje, kaip ir kitose valstybėse, piliečius yra bandoma paveikti per specialias žiniasklaidos priemones kaip papildomą užsienio politikos instrumentą. Pastebima tendencija, jog Lietuvos kaimynės kitų valstybių informaciniame lauke veikia per idėjų karą – supriešindama skirtingų įsitikinimų ir požiūrių žmones. (...) Nuolatinis Lietuvos Respublikos informacinės erdvės puolimas, bandymas veikti per įvarius kultūrinius, žiniasklaidos ir kt. kanalus kelią didelę grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui“,– sako M. Adomėnas.

Nors informacinis karas yra tapęs vienu paveikiausių XXI a. destabilizacijos instrumentu, Lietuvos nacionalinį saugumą reglamentuojančiuose teisės aktuose, pasak parlamentaro, informacinės erdvės apsauga nėra reguliuojama ir kontroliuojama.

M. Adomėno nuomone, naujos teisinio reguliavimo nuostatos leis valstybei apsaugoti savo informacinę erdvę nuo užsienio valstybių daromos įtakos, kuria siekiama destabilizuoti ir suskaldyti lietuvių tautą.