Lietuvoje

2015.09.08 13:45

EP rinkimuose dalyvaus devynios partijos ir viena koalicija

BNS2015.09.08 13:45

Gegužę vyksiančiuose Europos Parlamento (EP) rinkimuose dalyvaus devynios partijos ir viena koalicija.

Gegužę vyksiančiuose Europos Parlamento (EP) rinkimuose dalyvaus devynios partijos ir viena koalicija.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį baigė registruoti partijų kandidatų sąrašus, kurie varžysis dėl vienuolikos europarlamentarų mandatų.

Pripažinta, kad ne mažiau kaip 10 tūkst. rinkėjų parašų surinko Liberalų sąjūdis, partija „Tvarka ir teisingumas“, Liberalų ir centro sąjunga, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos žaliųjų partija, Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai, Tautininkų sąjunga.

Anksčiau VRK buvo užregistravusi Lietuvos socialdemokratų partijos, Darbo partijos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso kandidatų sąrašus. Pastarosios dvi rinkimuose nutarė dalyvauti sudarydamos koaliciją, kuri vadinsis „Valdemaro Tomaševskio blokas“.

Dalyvauti rinkimuose norėjo daugiau partijų, tačiau joms nepavyko surinkti reikiamo parašų skaičiaus.

Ketvirtadienį VRK pripažino, kad Lietuvos liaudies partijai nepavyko surinkti 10 tūkst. parašų. Buvusio Seimo nario Andriaus Šedžiaus vadovaujamas kandidatų sąrašas buvo pateikęs 10,8 tūkst. parašų, bet apie 1 tūkst. parašų neatitiko įstatymo reikalavimų.

„Drąsos kelio“ partija tesurinko 5,3 tūkst., Socialistinis liaudies frontas – 8,4 tūkst. parašų. Taip pat parašų surinkti nepavyko vieninteliam šiuose rinkimuose įregistruotam visuomeniniam rinkimų komitetui B, jis pateikė 2,9 tūkst. parašų.

Europos Parlamento rinkimai vyks gegužės 25 dieną. Lietuva rinks vienuolika europarlamentarų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.