Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Seimas ėmėsi pataisų, kurios leistų aukoti kariuomenei

BNS 2015.09.08 13:45

Seimas ketvirtadienį po pateikimo pritarė pataisoms, kurios leistų Lietuvos gyventojams bei įmonėms aukoti kariuomenei.

Seimas ketvirtadienį po pateikimo pritarė pataisoms, kurios leistų Lietuvos gyventojams bei įmonėms aukoti kariuomenei.

Už projektus balsavo 49 Seimo nariai, du susilaikė. Toliau projektus nagrinės Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Audito komitetai, svarstymas plenariniame posėdyje planuojamas birželį.

Pataisomis siūloma nustatyti, kad Krašto apsaugos sistemos institucijos galėtų būti finansuojamos ne tik iš valstybės biudžeto, bet ir iš „Lietuvos fizinių ir juridinių asmenų teikiamos paramos“.

Pataisą inicijuoja Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas. Jo teigimu, įstatymų pakeitimo projektus rengti paskatino per menkas Lietuvos kariuomenės finansavimas.

„2014 metų biudžete visai krašto apsaugos sistemai numatyti asignavimai – 980 mln. litų, t. y. 0,78 proc. nuo BVP – gerokai mažiau negu NATO reikalaujamas 2 proc. rodiklis“, – rašoma pataisų aiškinamajame rašte.

„Būtų tikslinga įtvirtinti galimybę šalies piliečiams ir verslo subjektams savanoriškai ją paremti“, – teigia Seimo komiteto vadovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.