Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Buvęs panevėžio meras ir „Aukštaitijos vandenų“ vadovas R. Liepa nuteistas kalėti

BNS 2015.09.08 13:45

Buvusį „Aukštaitijos vandenų“ vadovą ir Panevėžio miesto merą Rimantą Liepą Panevėžio miesto apylinkės teismas ketvirtadienį pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba, sukčiavimo, dokumentų klastojimo ir skyrė jam realią pusketvirtų metų laisvės atėmimo bausmę.

Buvusį „Aukštaitijos vandenų“ vadovą ir Panevėžio miesto merą Rimantą Liepą Panevėžio miesto apylinkės teismas ketvirtadienį pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba, sukčiavimo, dokumentų klastojimo ir skyrė jam realią pusketvirtų metų laisvės atėmimo bausmę.

Pasak Panevėžio apygardos prokuratūros pranešimo, šioje baudžiamojoje byloje atskleistos korupcinio pobūdžio veikos, susijusios su Panevėžio vienos bendrovės vykdytu 1,8 milijono litų vertės nuotekų ir vandentiekio tinklų plėtros projektu, finansuotu Europos Sąjungos (80 proc.) ir valstybės lėšomis.  

Grupei jo bendrininkų, nuteistų už apgaulingą nuotekų tinklų tiesimo projektą ir su jo įgyvendinimu susijusias sukčiavimo, piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo nusikalstamas veikas, paskirtos nuo 26 tūkst. iki 130 tūkst. litų dydžio baudos.

Bendrovės „Aukštuminių statybų technologijos“ direktorius Darius Simanavičius ir bendrovės „Panevėžio statybos trestas“ filialo „Gerbusta“ vyr. inžinierius Kęstutis Kastrickas nubausti 26 tūkst. litų pinigine bauda.

„Aukštaitijos vandenų“ bendrovės meistras Virginijus Jonas Gečiauskas nubaustas 13 tūkst. litų bauda, o „Gerbustos“ statybos darbų vadovai Mykolas Jurgaitis bei Juozas Česnakas – 19,5 tūkst. litų pinigine bauda.

Valstybinį kaltinimą teisme palaikiusio Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro Rimanto Vagrio teigimu, šioje byloje skiriant bausmes dėl piktnaudžiavimo tarnyba, sukčiavimo ir dokumentų klastojimo griežčiausiai – laisvės atėmimu – buvo siūloma nubausti šių nusikalstamų veikų organizatorių – bendrovės generalinį direktorių. Vadovo pareigos ir jo autoritetas organizuojant grupę pasipelnymui nusikalstamu būdu buvo lemiamas.

Šioje byloje ikiteisminį tyrimą atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai buvo nustatę, kad prieš trejus metus nuotekų tinklų tiesimas Panevėžio rajono Pavešėčių kaime buvo tik imituojamas.

Šie tinklai jau buvo nutiesti, tik dokumentuose neužregistruoti. Todėl buvo sumanyta tuo pasinaudoti ir už tariamus naujus, o išties jau atliktus darbus neteisėtai gauti užmokestį – valstybės ir Europos Sąjungos lėšas.

Už piktnaudžiavimą valstybės tarnyba baudžiama bauda arba septynerių metų laisvės atėmimu, už sukčiavimą su organizuota grupe – iki aštuonerių, dokumentų suklastojimą – iki trejų, ketverių arba šešerių metų.

Nuosprendis dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

R. Liepa Panevėžio mero pareigas ėjo 1997 vasarį-balandį. „Aukštaitijos vandenų“ vadovu tapo 1998 metais ir šias pareigas ėjo iki 2013 metų balandžio.

„Aukštaitijos vandenys“ tiekiantys geriamąjį vandenį, surenka bei sutvarko nuotekas, eksploatuoja vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklus ir su veikla susijusią įrangą Panevėžyje, jo priemiestyje bei dalyje Panevėžio rajono.

Pagrindinė bendrovės akcininkė –  Panevėžio miesto savivaldybė (94,97 proc. akcijų). Panevėžio rajono savivaldybė valdo 5,03 proc. akcijų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.