Naujienų srautas

Lietuvoje2014.04.16 19:54

V. Vonžutaitės vyrui – gera žinia

Valstybės tarnybos departamentas (VTD) baigė tikrinti konkursą į Valstybinės augalininkystės tarnybos (VAT) direktoriaus pareigas, kurį laimėjo „darbietės“ Seimo narės Vitalijos Vonžutaitės vyras Sergejus Fedotovas.

Valstybės tarnybos departamentas (VTD) baigė tikrinti konkursą į Valstybinės augalininkystės tarnybos (VAT) direktoriaus pareigas, kurį laimėjo „darbietės“ Seimo narės Vitalijos Vonžutaitės vyras Sergejus Fedotovas.

Kaip DELFI teigė VTD direktorius Osvaldas Šarmavičius, patikrinus dokumentus ir išklausius S. Fedotovo darbo pokalbio Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) garso įrašą, įstatymo pažeidimų nenustatyta.

„Tikrinome dokumentus, išklausė specialistai įrašą, peržiūrėjo protokolą. Ir jeigu trumpai – viskas atlikta pagal teisės aktais reglamentuotas procedūras“, – sakė O. Šarmavičius.

Paklaustas, ar S. Fedotovo darbo pokalbyje buvo kokių nors draugiškumo ar familiarumo požymių, pašnekovas teigė, jog VTD šio aspekto nevertino. „Mes ne emocinius aspektus tikriname. Tikrinami, ar (kandidatams – DELFI) vienodi klausimai užduoti, ar iš viso vyko pokalbis. O specifika, pats pokalbio turinys – ne kontrolės objektas“, – aiškino VTD direktorius.

Paties pokalbio VTD viešinti negali – esą tai kertasi su asmens duomenų apsaugos principais. „Draudimas viešinti yra įrašytas į konkursų tvarkos aprašą“, – pridūrė O. Šarmavičius.

ŽŪM vadovybė – „darbietis“ ministras Vigilijus Jukna ir atrankai vadovavusi jo partietė viceministrė Živilė Pinskuvienė – prisiekinėja nežinojusi, kad konkurse triumfavo V. Vonžutaitės antroji pusė. Ar S. Fedotovas pateikė informaciją apie savo sutuoktinę, VTD taip pat netikrino.

„Vėlgi – tai yra ne mūsų tikrinimo objektas. Nėra uždrausta Seimo narės sutuoktiniui dalyvauti konkurse ir jį laimėti. (…) Mano galva, tai CV turėtų tai (informacija apie sutuoktinį – DELFI) matytis. Bet aš prieš akis to CV nemačiau. O CV buvo pateiktas, ir jis tenkino konkursą organizuojančią įstaigą“, – teigė O. Šarmavičius.

DELFI primena, jog norą siekti VAT vadovo posto išreiškė 11 pretendentų. Galutinėje stadijoje liko tik trys kandidatai, o S. Fedotovas turėjo tik vieną realų konkurentą – trečiasis pretendentas nepasirodė atrankoje. V. Vonžutaitės vyras laimėjo surinkęs 9,6 balo iš 10 galimų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi