Lietuvoje

2014.04.16 12:10

LRT radijo teatre – premjera: monospektaklis „Išminties knyga, arba Ekleziastas“

2014.04.16 12:10

Šv. Velykų dieną LRT radijo teatras kviečia į premjerą – Vytauto Rumšo monospektaklį pagal Senąjį Testamentą „Išminties knyga, arba Ekleziastas“.  

Šv. Velykų dieną LRT radijo teatras kviečia į premjerą – Vytauto Rumšo monospektaklį pagal Senąjį Testamentą „Išminties knyga, arba Ekleziastas“. Tai Išminčiaus  filosofinių apmąstymų knyga: „Miglų migla! Viskas migla... Įgijau daug išminties, daugiau už visus prieš mane gyvenusius Jeruzalėje. Tačiau kai ėmiau širdimi pažinti išmanymo prigimtį ir kvailybę bei puikybę, supratau, kad ir tai tik vėjų vaikymasis. Juk  su didele išmintimi ateina ir daug rūpesčių.  Juo daugiau žinai, juo daugiau kankiniesi“.

Ar tikrai  mūsų ieškojimai  ko nors tvaraus žemėje tėra nusivylimai ir „vėjo vaikymasis“? Ar siekdami gyvenimo išminties, pasieksime kūrybinės darnos su pasauliu ir savimi? Apskritai,  kokia gyvenimo prasmė?  Atsakymo į šiuos klausimus  ieško  spektaklio kūrėjai: aktorius Vytautas Rumšas, redaktorė Vida Mikšytė ir garso režisierė Sonata Barčytė-Jadevičienė.

Premjera per Šv. Velykas, balandžio 20 d., po tryliktos valandos žinių per LRT radiją. Kartojama balandžio 26 d., po vidudienio žinių LRT Klasikos programoje. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt