Lietuvoje

2014.04.16 11:10

LRT sieks stiprinti Lietuvos informacinę erdvę

2014.04.16 11:10

Antradienį vykusiame LRT tarybos posėdyje svarstyta, koks galėtų būti LRT vaidmuo stiprinant Lietuvos informacinę erdvę. Išklausyti LRT administracijos ir LRT tarybos narių pasiūlymai. 

Antradienį vykusiame LRT tarybos posėdyje svarstyta, koks galėtų būti LRT vaidmuo stiprinant Lietuvos informacinę erdvę. Išklausyti LRT administracijos ir LRT tarybos narių pasiūlymai. 

LRT tarybos pirmininko Žyginto Pečiulio manymu, visų pirma reikia skirti daugiau dėmesio kitakalbiams Lietuvos piliečiams, siekti labiau sudominti ir integruoti į viešąjį gyvenimą Rytų Lietuvos gyventojus, galbūt net plėsti korespondentų tinklą šiame regione.

Tarybos narė Lolita Jablonskienė iškėlė mintį apie žinių kanalo „Euronews“ retransliaciją rusų kalba televizijos kanalu LRT Kultūra. Šiuo kanalu, kuriuo transliuojamos ir tautinėms bendrijoms skirtos kultūrinės laidos, galima būtų transliuoti ir originalias žinias rusų bei lenkų kalbomis.

Gražinos Daunoravičienės siūlymu informacinius blokus tautinių bendrijų kalbomis transliuoti ne LRT Kultūros, o LRT televizijos kanalu suabejota. Pasak Giedrės Lastauskienės, jei lietuviškų transliacijų metu bus įterpiamos žinios kitomis kalbomis, pagrindinį kanalą išsijungs didžiąją dalį žiūrovų sudarantys lietuviai.

Politinių žinių stiprinimą kultūrinėse tautinėms bendrijoms skirtose laidose linkusi palaikyti ir LRT radijo programų direktorė Guoda Litvaitienė: „Reikėtų orientuotis į tuos mažumų atstovus, kurie jau dešimtmečius klauso mūsų rengiamų laidų, pvz., laidos rusų k., nes vargu ar klausytojas specialiai įsijungs radiją dėl naujai sukurtų žinių blokų įprastame lietuviškame sraute“.

Pasak LRT generalinio direktoriaus pavaduotojo Rimvydo Paleckio, LRT pusiau karo sąlygomis gyvena jau nuo lapkričio mėnesio, kai prasidėjo neramumai Ukrainoje. „Mūsų ginklas – ne propaganda, o kuo daugiau objektyvios informacijos, – sakė R. Paleckis. – Specialios žinios transliuojamos ir bus transliuojamos tada, kai tai būtina, bet kuriuo momentu, net liemenės ir šalmai nupirkti spec. korespondentams Maidano proga... “

Naujausi žiūrimumo duomenys rodo, kad Lietuvos žiūrovams įdomu tai, kas vyksta Ukrainoje. Kritinėmis šiai šaliai dienomis, kaip rodo LRT tarybai pristatyti TV reitingai, LRT rengtas specialias laidas ir transliacijas žiūrėjo rekordiškai daug žiūrovų.

Posėdyje nutarta, kad kitam posėdžiui, kuris vyks gegužės 13 d., LRT administracija, atsižvelgdama į tarybos ir ekspertų pasiūlymus, turės parengti planą dėl LRT vaidmens stiprinant Lietuvos informacinę erdvę. Artimiausiu metu turės būti parengta ir tautinių bendrijų laidų koncepcija.

Posėdyje vyko diskusija apie nuomonių įvairovės užtikrinimą LRT informacinėse ir aktualijų laidose. Tarybos nariai, analizavę laidas „Teisė žinoti“, „Savaitė“, „Dėmesio centre“, „Aktualijų studija“, „60 minučių“, siūlė plėsti dalyvių, pašnekovų ir analitikų ratą, siekiant mažesnio politikų dalyvavimo laidose.