Lietuvoje

2014.04.16 11:59

Darbo partija kaista: valdžia slysta iš rankų, vedliai blaškosi

Vytautas Bruveris, lrytas.lt2014.04.16 11:59

Vytautas Gapšys susiruošė palikti Darbo partijos frakcijos seniūno postą ir paskelbti naujus rinkimus, rašo „Lietuvos rytas“.

Vienus iš postų stumia saviškiai, o kitus, vos pradėjusius plačiai gyventi, mėto koalicijos partneriai. Tokie neramūs laikai atėjo valdančiajai Darbo partijai, rašo „Lietuvos rytas“.

Vienas ištikimiausių „darbiečių“ dvasinio vadovo Viktoro Uspaskicho statytinių Vytautas Gapšys susiruošė palikti partijos frakcijos seniūno postą ir paskelbti naujus rinkimus.

Pats jis juose, žinoma, dalyvaus. Tad šis žingsnis – esą jo iniciatyva pasitikrinti pasitikėjimą.

Atmosfera vis prastėja

Apie tai V. Gapšys prabilo vakarykščiame frakcijos posėdyje, o daugelis jo bendražygių dėl to tik gūžčiojo pečiais.

Neoficialiuose pokalbiuose jie neslėpė, kad V. Gapšio blaškymasis – vis prastėjančios atmosferos partijos ir frakcijos viduje išraiška.

Mat dalis partijos ir frakcijos narių jau seniai nepatenkinti agresyvia V.Uspaskicho politika, o dešinioji opozicija ir kai kurie valdantieji socialdemokratai kalba, kad po prezidento rinkimų partija gali būti suskaldyta, norint performuoti valdančiąją koaliciją.

Nori tik pasiskiepyti?

Tačiau iki šiol atrodė, kad V.Uspaskichas ir jo aplinka tvirtai kontroliuoja padėtį partijoje. Galbūt V. Gapšio manevrai rodo, kad vadžios slysta patriarchui iš rankų?

„Atrodo, kad tai ir parodomasis, ir prevencinis veiksmas. Vis viena greičiausiai dauguma naujuose rinkimuose balsuos už jį, todėl tokiu būdu siekiama apsidrausti nuo kokių nors galimų netikėtų iššūkių ateityje“, – taip V. Gapšio veiksmus vertino kai kurie Darbo partijos frakcijos nariai.

Pats V. Gapšys, paklaustas apie padėtį, tik atsižegnojo abstrakčiomis frazėmis: „Svarstomi įvairūs variantai, partijoje vyksta normalūs procesai pagal visus reglamentus. Tačiau kadangi tai partijos vidaus reikalai, nenoriu apie tai daugiau kalbėti.“

Paskandino platūs mostai

Tuo metu frakcijos nariai galvą laužo dėl kito klausimo – kur dingo jų bendražygis Darius Kondrotas? Šis veikėjas, artimo V.Uspaskichui parlamentaro iš Kėdainių Jono Kondroto sūnus, buvo įtaisytas į „darbiečių“ žemės ūkio ministro Vigilijaus Juknos patarėjo postą. Tačiau jau kuris laikas jame D. Kondroto nėra.

Sunerimę „darbiečiai“ iš ministro sužinojo tik tai, kad parlamentaro sūnus atleistas kaip praradęs pasitikėjimą, o tai padaryti nurodė kažkas iš viršaus.

„Lietuvos ryto“ duomenimis, ministras akis kelia ne į partijos patriarchą V. Uspaskichą, o į premjerą, socialdemokratų vedlį Algirdą Butkevičių.

Mat Vyriausybės viršūnes pasiekė žinios, kad D. Kondrotas itin laisvai naudojasi valdiškomis lėšomis įsigydamas mobiliuosius telefonus ne tik sau, bet ir savo širdies draugei, taip pat pildamasis degalus į savo automobilį.

Negana to, D. Kondroto draugė buvo įdarbinta ministerijai pavaldžioje ir Europos pinigus skirstančioje Nacionalinėje mokėjimo agentūroje, kur jai buvo rengiami aukštesni postai.

Premjeras esą pavedė ministrui iš karto atleisti D. Kondrotą ir atlikti tyrimą, tačiau, buvusiam patarėjui grąžinus pinigus, visa istorija baigėsi tik jo atleidimu, o ne skundais teisėsaugai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.