Naujienų srautas

Lietuvoje2014.04.15 17:10

Į Vilnių užklydęs miškų karalius grįžo namo

ELTA 2014.04.15 17:10

Į sostinę užklydusio briedžio odisėja baigėsi. Jaunasis girių karalius, kuriam pavasaris susuko galvą, bunda iš miego savo natūralioje aplinkoje, miške.

Į sostinę užklydusio briedžio odisėja baigėsi. Jaunasis girių karalius, kuriam pavasaris susuko galvą, bunda iš miego savo natūralioje aplinkoje, miške.

Antradienio rytą į Vilnių atklydusį jauną patinėlį nuspręsta apmigdyti po to, kai jis nuplaukęs Nerimi beveik per visą sostinės centrą – nuo Katedros, per Seimo apylinkes, iki pat Vingio parko – daugiau kelionės upe tęsti nebenorėjo ir lipo į krantą. Čia jam grėsė nauji miesto aplinkos pavojai.

„Jis yra natūralioje aplinkoje, ramiame miške, Rykantų apylinkėse. Mes gyvūną atrišome ir stebime, kaip jis atsigauna“, – sakė Gyvūnų globėjų asociacijos vadovas Vytautas Gustaitis.

V. Gustaičio teigimu, ne toks retas atvejis, kai poravimosi metu laukiniai gyvūnai užklysta į miestą.

„Tai yra poravimosi metas, atgimimas, pavasaris, gamta atbunda, tai briedžiams pasitaiko, kad susisuka galva ir ne taip suveikia navigacija. Nieko baisaus“, – sakė V. Gustaitis.

Gyvūnų globėjų asociacijos vadovas pasakojo, kad tokių atvejų yra pasitaikę ir uostamiestyje, ir Kaune.

„Praėjusią savaitę iš Girulių atėjęs briedis išdidžiai perėjo per Klaipėdos miestą. Kaune, 6-ojo forto rajone, nuolatos briedžiai vaikšto. Tame forte gyvena kelios stirnų šeimynos. Ne visos miesto vietos yra urbanizuotos, ir laukiniai gyvūnai ateina“, – sakė V. Gustaitis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi