Lietuvoje

2014.04.15 20:01

ES ir NATO šalys turėtų Ukrainai teikti karo technikos ir amunicijos, siūlo Lietuvos politikai

BNS2014.04.15 20:01

Europos Sąjungos (ES) ir NATO valstybės narės su Ukraina turėtų dalytis žvalgybine informacija ir padėti jai karine technika bei amunicija, siūlo Lietuvos parlamentarai.

Europos Sąjungos (ES) ir NATO valstybės narės su Ukraina turėtų dalytis žvalgybine informacija ir padėti jai karine technika bei amunicija, siūlo Lietuvos parlamentarai.

Seimo vicepirmininkai socialdemokratas Gediminas Kirkilas ir liberalas Petras Auštrevičius, opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas socialdemokratas Benediktas Juodka bei šio komiteto narys konservatorius Audronius Ažubalis parengė parlamento rezoliucijos projektą „Dėl padėties Ukrainoje“.

Jame, be kita ko, ES ir NATO valstybės raginamos „Rusijos tebesitęsiančios agresijos Ukrainoje akivaizdoje teikti Ukrainai paramą dalinantis naujausia žvalgybine informacija bei kuo greičiau apsispręsti dėl karinės technikos ir amunicijos tiekimo Ukrainai jos teritorijos gynybai“.

Rezoliucija Seimui siūloma pareikšti, kad atkuriant taiką ir saugumą Ukrainoje Rusija privalo išvesti savo ginkluotąsias pajėgas iš okupuotų Ukrainos teritorijos dalių, atitraukti karius nuo Ukrainos pasienio, nenaudoti jėgos ir prievartos, atkurti Ukrainos jurisdikciją Kryme ir pan.

Dokumentu taip pat norima konstatuoti, kad Kryme surengtas referendumas dėl prisijungimo prie Rusijos prieštarauja Ukrainos Konstitucijai, todėl jo rezultatai yra neteisėti ir niekiniai.

Juo ES siūloma inicijuoti „daugiašalį Krymo okupacijos ir aneksijos žalos registravimo bei apskaičiavimo mechanizmą, pagal kurį būtų objektyviai vertinami nuostoliai, kuriuos patiria Ukraina dėl Rusijos Federacijos neteisėtų veiksmų“.

Šiomis dienomis Ukrainos rytuose prorusiški kovotojai užgrobė vyriausybinius pastatus ir reikalauja referendumų dėl vietos valdžios galių sustiprinimo arba galimybės prisijungti prie Rusijos. Vakarai teigia, kad neramumus kursto Rusijos pasiųsti asmenys.

Anksčiau naudojant Rusijos karines pajėgas Ukrainai priklausęs Krymo pusiasalis prijungtas prie Rusijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Naujausi

Gaisras Alytuje
6

Lietuvoje

2019.10.16 08:21

Milžiniškas gaisras Alytuje: dega padangų perdirbimo įmonės sandėliai miesto valdžia šaukia ekstremalių situacijų komisiją, vėjas dūmus kol kas neša į ne taip tankiai apgyvendintus rajonus; atnaujinta 09.14

6
Seime mūšis dėl Seimo pirmininko posto
10

Lietuvoje

2019.10.16 07:04

Etikos sargai vertins Seimo pirmininko atstatydinimo procedūros teisėtumą Karbauskis įsitikinęs – posėdis buvo neteisėtas

10
Ruduo
9

Lietuvoje

2019.10.16 06:53

Orai: sinoptikai vėl pasirengę fiksuoti rekordinę dienos temperatūrą vietomis gali sušilti ir iki 21 laipsnio

9