Lietuvoje

2014.04.15 23:48

Areštuojamas Šalčininkų valdininko B. Daškevičiaus turtas

BNS2014.04.15 23:48

Išieškodama baudą už nevykdomą teismo sprendimą nukabinti dvikalbes lenteles, antstolė areštuoja Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Boleslovo Daškevičiaus turtą.

Išieškodama baudą už nevykdomą teismo sprendimą nukabinti dvikalbes lenteles, antstolė areštuoja Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Boleslovo Daškevičiaus turtą.

Be to, antstolė Janė Jakimavičienė rengia dokumentus dėl baudos išieškojimo iš B. Daškevičiaus atlyginimo ir pensijos.

„Mes siųsime Registrų centrui šiandien aktą, kad yra areštuotas butas. Areštas dar nereiškia, kad bus iš karto realizuojama. Žmogus gali kreiptis su prašymu, kad gal jis kitaip išsimokėtų. Žmogus bus priverstas galvoti, ką daryti“, – BNS sakė antstolė.

Anot jos, suma, kurią numatoma išieškoti iš pensijos ir iš atlyginimo jau dabar yra didesnė nei teismo priteista bauda ir dar gali augti, nes prisideda išieškojimo vykdomo išlaidos. Šiuo metu išieškoma suma siekia 47 tūkst. 384 litus, teismo priteista bauda buvo 43 tūkst. 400 litų.

„Jis gauna ir pensiją, ir dirba, tai bus patvarkymai priimti išskaičiuoti lėšas pagal įstatymą – po 20 proc., o kas virš minimumo išskaičiuojama 70 proc.“, – teigė J. Jakimavičienė.

B. Daškevičius antstolės patvarkymus dar gali skųsti teismui.

Į antstolę su teismo išduotu baudos išieškojimo vykdomuoju raštu kreipėsi Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje Audrius Skaistys, nes B. Daškevičius iki nustatyto termino vasarį nesumokėjo jam paskirtos baudos. Jis baudos nemoka aiškindamas, kad neturi tam pinigų.

Vasario 6-ąją Lietuvoje viešėję Lenkijos politikai lenkų tautinei mažumai pervedė 30 tūkst. zlotų (apie 25 tūkst. litų). B. Daškevičiaus yra sakęs, kad jis dar neturi patvirtinimo, jog šiais pinigais jam bus padėta sumokėti baudą.

Su B. Daškevičiumi BNS antradienį nepavyko susisiekti.

Pernai gruodžio 23 dieną Vilniaus apygardos teismas sprendimo nukabinti dvikalbes gatvių pavadinimų lenteles nevykdančiam Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriui skyrė po 100 litų baudą už kiekvieną teismo sprendimo nevykdymo dieną. Teismo sprendimas nevykdomas nuo 2008 metų rugsėjo, todėl susidarė 43 tūkst. 400 litų bauda.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.