Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Briedis Vilniaus centre šoko į Nerį

Inga Labutytė-Atkočaitienė, Tomas Janonis, grynas.lt2015.09.08 13:45

Antradienį 5 val. 37 min bendruoju pagalbos centro telefonu pranešta, jog Vilniuje, Vrublevskio gatvėje, briedis apgadino „VW Golf“ automobilį, po to įšoko į upę. Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai gelbėtojai informaciją patvirtino.

Antradienį 5 val. 37 min bendruoju pagalbos centro telefonu pranešta, jog Vilniuje, Vrublevskio gatvėje, briedis apgadino „VW Golf“ automobilį, po to įšoko į upę. Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai gelbėtojai informaciją patvirtino.

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus agentūros vedėjas Mykolas Bekasėnas teigė iš žurnalistų pirmiausia išgirdęs apie tokį įvykį, tačiau tokiais atvejais pirmiausia kreipiamasi į Gyvūnų globėjų tarnybą.

Aplinkosaugininkas ramino, jog briedžiai – puikūs plaukikai.

„Elniai, briedžiai labai gerai plaukia. Jam Nerį perplaukti – vieni juokai. Gali būti bėdų tik tuomet, jei žvėris sužeistas. Praėjusiais metais į vandenį buvo įkritę trys jaunikliai, tada jie žuvo, nes neturėjo jėgų išsikapanoti,“ – kalbėjo M. Bekasėnas.

Įvykio liudininkų teigimu, viduryje upės iki krūtinės paniręs ir braidęs žvėris pradėjo sparčiai plaukti link Baltojo tilto. Ugniagesiai gelbėtojai jį lydėjo šalia plaukdami gumine valtimi ir neleisdami pasukti į krantą.

Briedis – motinos pavytas šalin jauniklis

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Sigitas Mikėnas teigė, jog įvykio vietoje yra visos tarnybos: policija, ugniagesiai gelbėtojai ir aplinkosaugininkai.

Tačiau konkretesnių sprendimų dar nėra priimta – briedis lydimas link miesto pakraščio.

„Sprendžiant iš nuotraukų tai – praėjusio pavasario jauniklis. Jis gali sverti kokius 200 kilogramų. Tai įsivaizduojate kas būtų, jei jis čia, mieste, išliptų į krantą? Gali papulti ir į avariją, ir pasismeigti ant kokios vielinės tvoros, ir įbėgti į žmogaus privačią teritoriją,“ – teigė S. Mikėnas.

Jis priminė, kad kiekvieną pavasarį į Vilnių atklysta bent vienas briedis: įlūžęs žvėris gelbėtas iš šiltnamio Naujoje Vilnioje, kitas susidūrė su automobiliais ir nugaišo Pašilaičiuose, dar vienas įbėgo į vaikų darželio teritoriją ir taip pat nugaišo.

„Jis yra beveik vienerių metų. Kadangi plaukia upėje, negali pasakyti, ar patinėlis, ar patelė. Tokio amžiaus briedžiai dar tikrai neturi ragų. Tačiau tokiu metu briedės ruošiasi vesti kitus jauniklius ir tuos praėjusių metų veja šalin. Ir tie, kurie truputį kvailesni, žioplesni – neįsivaizduoja, kur jiems toliau eiti. Papuola į miestą ir visiškai pasimeta. Jaunikliai turi išmokti patys gyventi. Jei per tuos metus, kol buvo šalia motinos, tinginiavo, žioplinėjo – tada jų likimas būna liūdnas. Tikėkimės, briedis nesušals, kol jį pavyks nulydėti iki užmiesčio. Vandens temperatūra dabar, spėju, yra kokie 6-8 laipsniai. Bet niekas negali dabar pasakyti, kaip bus ir kas tam žvėriui „susišvies“, – kalbėjo Gyvosios gamtos inspekcijos viršininkas.

Liudininkų teigimu, aplinkosaugininkai įvairiais garsais, šūksniais bandė išginti žvėrį iš vandens į krantą. Vėliau taškydami vandeniu mėgino išginti į nedidelę salą upės viduryje.

Aplinkosaugininkai žurnalistus informavo, jog šiuo metu žvėris ilsisi, visi gelbėtojai yra atsitraukę ir jo netrikdo. Įvykio vietoje yra 9 įvairių tarnybų atstovai.

Manoma, jog briedis atstumą iki viaduko nuplaukė nuo Antakalnio rajono pradžios.

Gyvūnų globėjų asociacijos vadovo V. Gustaičio teigimu, nejausdamas grėsmės briedis turėtų pats išlipti į krantą.

Populiariausi

Tragiškas gairas Anykščių rajone
9

Lietuvoje

2021.04.14 07:34

Skaudi nelaimė Anykščių rajone: per gaisrą žuvo keturi žmonės, trys iš jų – vaikai

Nausėda reiškia užuojautą; atnaujinta 09.22
9
Testas dėl COVID-19. Asociatyvi nuotr.
5

Lietuvoje

2021.04.13 15:25

LRT trumpai. Ministerija paaiškino, kaip testuosis mokytojai: kas kiek laiko, kur registruotis, ką daryti, kai testo atsisakoma

atnaujinta 11.49; beveik pusė abiturientų pasiskiepijo arba jau yra persirgę
5
Vilija Blinkevičiūtė
10

Lietuvoje

2021.04.13 18:25

Blinkevičiūtė perspėjo socdemus: jei susvyruosime, būsime vėl „apženyti“ su konservatoriais

LSDP pakeitė pirmininko rinkimų datą; atnaujinta 21.28
10
Tragiškas gaisras Anykščių rajone
5

Lietuvoje

2021.04.14 10:38

Anykščių meras apie keturias gyvybes nusinešusį gaisrą: pirmasis sureagavo 17-metis sūnus, jis bandė gelbėti vaikus

netrukus šeimai bus suteiktas kitas socialinis būstas; atnaujinta 13.05
5