captcha

Jūsų klausimas priimtas

Briedis Vilniaus centre šoko į Nerį

Antradienį 5 val. 37 min bendruoju pagalbos centro telefonu pranešta, jog Vilniuje, Vrublevskio gatvėje, briedis apgadino „VW Golf“ automobilį, po to įšoko į upę. Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai gelbėtojai informaciją patvirtino.
Š. Mažeikos (DELFI) nuotr.
Š. Mažeikos (DELFI) nuotr.

Antradienį 5 val. 37 min bendruoju pagalbos centro telefonu pranešta, jog Vilniuje, Vrublevskio gatvėje, briedis apgadino „VW Golf“ automobilį, po to įšoko į upę. Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai gelbėtojai informaciją patvirtino.

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus agentūros vedėjas Mykolas Bekasėnas teigė iš žurnalistų pirmiausia išgirdęs apie tokį įvykį, tačiau tokiais atvejais pirmiausia kreipiamasi į Gyvūnų globėjų tarnybą.

Aplinkosaugininkas ramino, jog briedžiai – puikūs plaukikai.

„Elniai, briedžiai labai gerai plaukia. Jam Nerį perplaukti – vieni juokai. Gali būti bėdų tik tuomet, jei žvėris sužeistas. Praėjusiais metais į vandenį buvo įkritę trys jaunikliai, tada jie žuvo, nes neturėjo jėgų išsikapanoti,“ – kalbėjo M. Bekasėnas.

Įvykio liudininkų teigimu, viduryje upės iki krūtinės paniręs ir braidęs žvėris pradėjo sparčiai plaukti link Baltojo tilto. Ugniagesiai gelbėtojai jį lydėjo šalia plaukdami gumine valtimi ir neleisdami pasukti į krantą.

Briedis – motinos pavytas šalin jauniklis

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Sigitas Mikėnas teigė, jog įvykio vietoje yra visos tarnybos: policija, ugniagesiai gelbėtojai ir aplinkosaugininkai.

Tačiau konkretesnių sprendimų dar nėra priimta – briedis lydimas link miesto pakraščio.

„Sprendžiant iš nuotraukų tai – praėjusio pavasario jauniklis. Jis gali sverti kokius 200 kilogramų. Tai įsivaizduojate kas būtų, jei jis čia, mieste, išliptų į krantą? Gali papulti ir į avariją, ir pasismeigti ant kokios vielinės tvoros, ir įbėgti į žmogaus privačią teritoriją,“ – teigė S. Mikėnas.

Jis priminė, kad kiekvieną pavasarį į Vilnių atklysta bent vienas briedis: įlūžęs žvėris gelbėtas iš šiltnamio Naujoje Vilnioje, kitas susidūrė su automobiliais ir nugaišo Pašilaičiuose, dar vienas įbėgo į vaikų darželio teritoriją ir taip pat nugaišo.

„Jis yra beveik vienerių metų. Kadangi plaukia upėje, negali pasakyti, ar patinėlis, ar patelė. Tokio amžiaus briedžiai dar tikrai neturi ragų. Tačiau tokiu metu briedės ruošiasi vesti kitus jauniklius ir tuos praėjusių metų veja šalin. Ir tie, kurie truputį kvailesni, žioplesni – neįsivaizduoja, kur jiems toliau eiti. Papuola į miestą ir visiškai pasimeta. Jaunikliai turi išmokti patys gyventi. Jei per tuos metus, kol buvo šalia motinos, tinginiavo, žioplinėjo – tada jų likimas būna liūdnas. Tikėkimės, briedis nesušals, kol jį pavyks nulydėti iki užmiesčio. Vandens temperatūra dabar, spėju, yra kokie 6-8 laipsniai. Bet niekas negali dabar pasakyti, kaip bus ir kas tam žvėriui „susišvies“, – kalbėjo Gyvosios gamtos inspekcijos viršininkas.

Liudininkų teigimu, aplinkosaugininkai įvairiais garsais, šūksniais bandė išginti žvėrį iš vandens į krantą. Vėliau taškydami vandeniu mėgino išginti į nedidelę salą upės viduryje.

Aplinkosaugininkai žurnalistus informavo, jog šiuo metu žvėris ilsisi, visi gelbėtojai yra atsitraukę ir jo netrikdo. Įvykio vietoje yra 9 įvairių tarnybų atstovai.

Manoma, jog briedis atstumą iki viaduko nuplaukė nuo Antakalnio rajono pradžios.

Gyvūnų globėjų asociacijos vadovo V. Gustaičio teigimu, nejausdamas grėsmės briedis turėtų pats išlipti į krantą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...