Lietuvoje

2014.04.13 22:07

L. Linkevičius: Ukraina pagrįstai imasi operacijos rytuose

BNS2014.04.13 22:07

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad neramumus Ukrainos rytuose kursto Rusija, todėl Kijevas priėmė pagrįstą sprendimą pradėti plataus masto operaciją išlaisvinti užgrobtus pastatus.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad neramumus Ukrainos rytuose kursto Rusija, todėl Kijevas priėmė pagrįstą sprendimą pradėti plataus masto operaciją išlaisvinti užgrobtus pastatus.

L. Linkevičius padėtį Ukrainoje sekmadienį telefonu aptarė su šios šalies užsienio reikalų ministru Andrejumi Daščica.

Anot L. Linkevičiaus, jis buvo informuotas apie Nacionalinės saugumo tarybos sprendimą pradėti plataus masto operaciją, kurioje dalyvaus milicijos padaliniai.

Ministro teigimu, Maskvos vaidmenį Ukrainos rytuose įrodo sulaikytų asmenų prisipažinimai ir pastatus grobiančių asmenų naudojami ginklai.

„Manau, kad šis sprendimas (pradėti plataus masto operaciją) visiškai pagrįstas, nes vyksta lėta šalies okupacija“, – BNS telefonu iš Briuselio sekmadienio vakarą sakė L. Linkevičius.

„Vis daugėja įrodymų apie Rusijos atstovų dalyvavimą riaušėse, provokacijose, agituojant, ir mano kolega žada pateikti juos tarptautinei bendruomenei. Yra suimtų asmenų, kurie dalyvavo organizuojant neramumus ir prisipažino, kad yra Rusijos piliečiai. Aptikti ginklai – automatai AK-100 – yra naudojami Rusijoje, Ukrainoje tokių nėra. Kiti įrodymai – grupuočių naudojami dažniai ir uniformos, kurios taip pat buvo naudojamos Kryme“, – teigė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

Pasak jo, veiksmai Rytų Ukrainoje atitinka terorizmo požymius, o Rusija siekia sužlugdyti gegužę vyksiančius Ukrainos prezidento rinkimus.

L. Linkevičius padėtį Ukrainoje ir galimas naujas sankcijas Rusijai pirmadienį aptars ES užsienio reikalų ministrų susitikime. Jame gali būti nuspręsta išplėsti sąrašą Rusijos asmenų, kuriems bus draudžiama atvykti į ES.

Ukrainos laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynmovas sekmadienį apkaltino Rusiją pradedant karą šalies rytuose ir paskelbė plataus masto antiteroristinę operaciją. Jis pažadėjo, kad Ukraina neleis Rusijai pakartoti Krymo aneksijos scenarijaus.

Rusija yra sutelkusi apie 40 tūkst. karių prie rytinės Ukrainos sienos, tačiau oficialiai neigia prisidėjusi prie neramumų šalies rytuose. Maskva taip pat grasina nutraukti dujų tiekimą Ukrainai dėl nesumokėtų sąskaitų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt