Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Kalėjimuose diegiama moderni mobiliojo ryšio blokavimo įranga

BNS2015.09.08 13:45

Po nesėkmingo mobilųjį ryšį blokuojančios įrangos diegimo Lietuvos įkalinimo įstaigose Kalėjimų departamentas (KD) vėl ieško tai galinčių padaryti.

Po nesėkmingo mobilųjį ryšį blokuojančios įrangos diegimo Lietuvos įkalinimo įstaigose Kalėjimų departamentas (KD) vėl ieško tai galinčių padaryti.

Kaip BNS patvirtino KD atstovas spaudai Gediminas Dubonikas, 2013-ųjų gruodžio mėnesį jau pasirašyta viena sutartis dėl įrangos diegimo Alytaus pataisos namuose. Centriniame viešųjų pirkimų portale skelbiama, jog sutartis sudaryta su įmone „Atea“, jos vertė –1,262 mln. litų. Šiuo metu ieškoma ir galinčiųjų įdiegti bei prižiūrėti tokią įrangą ir Marijampolės pataisos namuose.

KD naujų mobiliojo ryšio blokavimo sistemos rangovų ėmėsi ieškoti po to, kai pernai metais nutraukė 1 mln. litų vertės sutartį su reikalavimų įgyvendinti nesugebėjusia bendrovės „Nota Bene“.

G. Duboniko BNS atsiųstame atsakyme nurodoma, kad dar pernai paskelbus apie naujus įrangos pirkimus Alytaus ir Marijampolės pataisos namuose, tuo susidomėjo trys bendrovės. Dėl laimėtojų Alytaus pataisos namų dalyje didesnių diskusijų nebuvo, tačiau visi pasiūlymai diegti įrangą Marijampolės pataisos namuose buvo atmesti, nes pateiktos „ per didelės, perkančiajai organizacijai nepriimtinos kainos “.

G. Dubonikas tvirtino, kad Viešųjų pirkimų tarnyba leido pakartotinai vykdyti pirkimus įrangai Marijampolės įkalinimo įstaigoje neskelbtinų derybų būdu. Šiuo metu pristatytas techninių specifikacijų projektas, pačios įrangos pirkimo ir diegimo konkursas bus skelbiamas artimiausiu metu.

Kaip kovo mėnesį skelbė „Lietuvos rytas“, Marijampolės pataisos namuose „Nota Bene“ įdiegta nauja blokavimo įranga buvo išjungta, nes nebuvo pritaikyta 3G ir 4G mobiliajam ryšiui, todėl nuteistieji, apsirūpinę išmaniaisiais telefonais, ir toliau galėjo naudotis mobiliuoju ryšiu.

KD patvirtino, kad šiuo metu Marijampolės pataisos namuose veikia mobiliojo ryšio blokavimo moduliai, kurie buvo įdiegti dar 2010 metais.

„Šiuo metu įranga veikia dalyje įstaigos teritorijos. Įdiegti tokią įrangą, kad būtų galimybė trukdyti neteisėtą mobilųjį ryšį visoje įstaigos teritorijoje, yra pakankamai sudėtinga ne tik dėl finansinių galimybių, bet ir dėl technologinių specifikų – sparčiai tobulėjančių technologijų“, – nurodė G. Dubonikas.

Kalėjimų departamento duomenimis, 2013 metais Lietuvos įkalinimo įstaigose aptikti ir konfiskuoti 9748 mobilieji telefonai. Per Šių metų sausį ir vasarį jau konfiskuoti 1416 telefonai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt