Lietuvoje

2015.09.08 13:45

„Darom“ akcijoje dalyvaus dauguma savivaldybių

BNS2015.09.08 13:45

Balandžio pabaigoje Lietuvoje vyks aplinkos tvarkymo akcija „Darom“. Joje dalyvauti jau nusprendė didžioji dalis Lietuvos savivaldybių, su kitomis ši galimybė derinama iki savaitės pabaigos. Šiemet organizatoriai taip pat planuoja griežčiau stebėti akcija pasinaudoti mėginančius asmenis.

Balandžio pabaigoje Lietuvoje vyks aplinkos tvarkymo akcija „Darom“. Joje dalyvauti jau nusprendė didžioji dalis Lietuvos savivaldybių, su kitomis ši galimybė derinama iki savaitės pabaigos. Šiemet organizatoriai taip pat planuoja griežčiau stebėti akcija pasinaudoti mėginančius asmenis.

Kaip BNS sakė akciją organizuojančios viešosios įstaigos „Mes Darom“ direktorė Roberta Ažukaitė, į akciją šiemet įtraukiamos tik tos savivaldybės, kurios paskutine švarinimosi diena pasirinko balandžio 26 dieną: tai svarbu dėl atliekų išvežimo, kuris nemokamai organizuojamas būtent šią dieną.

„Visos savivaldybės yra priklausomos nuo tam tikrų dalykų, pavyzdžiui, regiono atliekų tvarkymo centrų, kurie atliekas priima tik vieną savaitgalį ir tik 26 dieną. Gerai, jeigu savivaldybė sutaria ir priima kelias dienas nemokamai, bet iš esmės yra vienas savaitgalis tam nemokamam priėmimui“, – sakė R. Ažukaitė. Jos teigimu, sugriežtinus tvarką dėl akcijos datos, tikimasi išvengti nesusipratimų, kai žmonių surinktos šiukšlės nėra laiku išvežamos.

Dėl šios priežasties savivaldybes, apsisprendusias švaros akcijas rengti kitu metu ir prie „Darom“ neprisijungti, organizatoriai vardan aiškumo pažymės kaip „ne'Darom“ zonas.

R. Ažukaitės teigimu, pavasarine akcija pasinaudoti dažnai skuba ne tik pilietiškai nusiteikę aplinką tvarkantys žmonės, bet ir per metus sukauptomis atliekomis atsikratyti norinčios bendrovės ar gyventojai. Būtent siekiant išvengti tokio nesąžiningo elgesio, šiemet akcijoje dirbs „Darom“ patruliai, fotografuosiantys pažeidėjus ir pranešiantys apie juos atsakingoms institucijoms.

Užpernai akcijoje dalyvavo apie 210 tūkst. dalyvių, pernai dėl prasto oro jų susirinko mažiau – apie 150 tūkst., tačiau pastebima, jog kasmet žmonių, norinčių dalyvauti akcijoje, skaičius auga.

Kaune pavasarinė tvarkymosi akcija rengiama šį šeštadienį – kiekvienoje seniūnijoje bus tvarkoma viena probleminė vietovė, vėliau šiukšles išveš „Kauno švara“, jai šiukšles nemokamai galės atvežti ir patys gyventojai, turintys specialius leidimus. Dėl dalyvavimo akcijoje „Darom“ Kauno savivaldybė su jos organizatoriais iki galo sutarusi kol kas nėra.

Septintąjį kartą akcija vyks balandžio 26 dieną, joje dalyvauti planuoja apie 90 proc. visų Lietuvos savivaldybių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt