Lietuvoje

2014.04.14 00:01

Druskininkai kvietė į narcizų žydėjimo šventę

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.04.14 00:01

Seniausias Lietuvoje Druskininkų kurortas šį savaitgalį visus kvietė į narcizų žydėjimo šventę. Ja prasidėjo birželį daugiau kaip kelių šimtų metų sukaktį minėsiančio kurorto renginiai.

Seniausias Lietuvoje Druskininkų kurortas šį savaitgalį visus kvietė į narcizų žydėjimo šventę. Ja prasidėjo birželį daugiau kaip kelių šimtų metų sukaktį minėsiančio kurorto renginiai.

Druskininkų kurorto ištakas mena miesto muziejuje sukauptos nuotraukos ir dokumentai. Prieš 220 meų Lietuvos Didysis kunigakštis ir Lenkijos karalius  Stanislovas Augustas Poniatovskis Druskininkus paskelbė gydomąja vietove.

„Prieš 500–600 milijonų metų netoli Druskininkų nukrito meteoritas, kuris suskaldė žemės plutą ir leido mineraliniam vandeniui iškilti į paviršių“, – pasakoja Druskininkų miesto muziejaus direktorius Gintaras Dumčius.

Per kelis šimtmečius, karus ir gaisrus vietovė nekart buvo nuniokota, sudegė didžioji miesto dalis, tarp jų ir gydyklos. Tačiau pasak muziejininkų, būtent gydytojų dėka druskininkai išliko viena mėgstamiausių sanatorinio poilsio vietų.

„Gydytojai buvo ir kurorto statytojai, ir propaguotojai, ir reklamuotojai, ir, matyt, visi tie žmonės, kurie suteikė Druskininkams tą, ką mes turime. Garsino ir Čiurlionis, ir Žakas Lipšicas, kurie čia gimė ir užaugo“, – teigia G. Dumčius.

Tikėtasi, kad į narcizų žydėjimo šventę sukviesti druskininkiečiai ir svečiai galės gėrėtis dviem šimtais dvidešimčia tūkstančių pražydusių narcizų, tačiau šaltos balandžio naktys pristabdė žydėjimą. Tačiau visų atvykusiųjų laukė koncertai, kavos ir arbatos popietės, žonglierių ir klounų pasirodymai.

Daug svečių tikimasi sulaukti ir gegužės 30-ąją tris dienas vyksiančioje kurorto šventėje.

„Bus tinklinis sniege, futbolas purve ir magija ežere. Tai trys banginiai, ant kurių laikysis mūsų kurorto šventė. Šiais metais mūsų eisena turės temą. Norėdami pabręžti, kad Druskininkai neturi sezoniškumo, bus žiema, vasara, pavasaris ir ruduo. Tuo parodysime, kad Druskininkuose visais metų laikais yra ką veikti“, – atskleidžia Druskininkų kultūros centro direktorė Rima Viniarskaitė.

Vasarą kutortas kvies į menų festivalį „Druskininkų vasara su Mikalojumi Konstantinu Čiurlioniu“,  Kristijono Donelaičio „Metų“ skaitymus, muzikinius savaitgalius, vyks generalinė dainų šventės „Teatro dienos“ repeticija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.