Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Šiauliuose gali atsirasti dar viena erdvė tik pėstiesiems

Šiauliuose gali atsirasti dar viena erdvė, skirta tik pėstiesiems. Siūloma uždaryti dalį Prisikėlimo aikštę kertančių gatvių, o pačią aikštę sumažinti.

Šiauliuose gali atsirasti dar viena erdvė, skirta tik pėstiesiems. Siūloma uždaryti dalį Prisikėlimo aikštę kertančių gatvių, o pačią aikštę sumažinti.

Prisikėlimo aikštė – Šiaulių širdis – aplink ją pradėjo kurtis miestas. Čia vyko pirmieji turgūs, į juos suvažiuodavo prekiauti Šiaulių ekonomijos pirkliai. Šiandien aikštę į keturias dalis dalija Tilžės gatvė ir Aušros alėja. Siūloma aikštę sumažinti.

Istorikų teigimu, aikštė padidėjo būtent XX-ojo amžiaus viduryje, iš pradžių ji buvusi gerokai mažesnė.

„Kaip rodo istoriniai šaltiniai ir pirmasis miesto planas, išleistas 1800 metais, toje vietoje ir yra miesto centrinė aikštė“, – tvirtina Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza.

Jau keletą metų šiauliečių traukos centru tapo sutvarkytoji aikštės dalis su „Centukų“ fonontanu, kita – tik  trumpų susibūrimų vieta, joje per valstybines šventes keliama vėliava. Tačiau kaip turi atrodyti pagrindinė miesto aikštė, kol kas nenusprendžia ne tik miesto vadovai, bet ir šiauliečiai.

„Per didelė ta aikštė, tikrai perdidelė, galėtų būti mažesnė ir kulesnė, ir jauki, kad žmogus, atėjęs vasarą, galėtų pasėdėti ir pasidžiaugti“, – tvirtina šiaulietė Zina.

„Jeigu užstatysim pastatais, tai nebus kur švęsti. Kur susirinks žmonės? Juk čia ir Naujus metus sutinka prie eglės ir fejerverkus leidžia“, – sako žurnalistų kalbinta Danguolė.

Apie Prisikėlimo aikštę kalbama jau nebe pirmą kartą – per pastaruosius 8-erius metus joje vyko archeologiniai tyrinėjimai, kūrybinės dirbtuvės, tačiau pati aikštė keičiasi mažai. Ar atsiras mieste dar viena tik pėstiesiems skirta zona, priklauso nuo miesto politikų.