Naujienų srautas

Lietuvoje2014.04.11 11:48

Kauno medikę už lemtingą klaidą siūloma siųsti už grotų

Kauno apylinkės teismas tęsia baudžiamosios bylos nagrinėjimą, kurioje buvusi Kauno klinikinės ligoninės slaugytoja Valdareza Beleškienė kaltinama 11 mėnesiui kūdikiui per klaidą suleidusi kalio, dėl ko berniukas mirė.

Kauno apylinkės teismas tęsia baudžiamosios bylos nagrinėjimą, kurioje buvusi Kauno klinikinės ligoninės slaugytoja Valdareza Beleškienė kaltinama 11 mėnesiui kūdikiui per klaidą suleidusi kalio, dėl ko berniukas mirė.

Penktadienį prokurorė Auksė Lipkevičienė kaltinamajai pasiūlė bausmę – V. Beleškienei siūloma skirti penkerių metų laisvės atėmimo bausmę ir uždrausti dirbti gydymo įstaigose.
 
Kaltinamajame akte teigiama, kad 2012 metų balandžio 6-ąją kūdikiui vietoje gliukozės tirpalo buvo suleista kalio dozė – apie 5–7 ml.

Savo kaltę neigia
 
V. Beleškienė teisme anksčiau papasakojo, kas nutiko lemtingą dieną, kai į ligoninę buvo atvežtas kūdikis.
 
„Buvo matyti, kad vaikučiui būtina įvesti kateterį, paimti biocheminius ir kraujo tyrimus“, – pasakojo V. Beleškienė.
 
Vaikučiui buvo lašinamas 9 proc. natrio chlorido tirpalas. Įvedus kateterį berniukas buvo nuvežtas į palatą ir paguldytas į vieną lovą su mama.
 
Gavus kraujo tyrimus  gydytoja nusprendė, kad vaikui reikia suleisti 40 ml 10 proc. gliukozės tirpalo. V. Beleškienė teigė, kad į du 20 ml švirkštus pritraukė gliukozės tirpalo.
 
„Tam, kad nesuklystum, kad įsitikintum, vaisto pavadinimą perskaitai tris kartus. Aš visai tai padariau ir tikrai žinau, kokį tirpalą paėmiau“, – kalbėjo V. Beleškienė.
 
Atėjusi į palatą slaugė sustabdė lašinę ir prie kateterio prijungė švirkštą. Tuomet paprašė mamos, kad jei vaikelis pradės judėti, reikės palaikyti. V. Beleškienė prisėdo ant lovos krašto, tuo metu berniukas pabudo. Slaugė pradėjo leisti tirpalą.
 
„Tvirtinu visu 100 proc. – vaikelis nesuklykė, nesusirietė. Nieko nebuvo įtartino. Viskas vyko taip, kaip įprastai. Aš žinojau, kad kūdikis gali būti nepatenkintas, jei jį prižadini. Aš tam buvau pasiruošusi“, – sakė kaltinamoji.
 
V. Beleškienė sako, kad per patį siauriausią kateterį 20 ml tirpalas leidžiamas apie 15 min. Slaugė teigė, kad spėjo suleisti apie 10 ml tirpalo kai pastebėjo, kad vaikutis pradėjo balti. Teisme V. Beleškienė teigė, kad tuomet tirpalo leidimas buvo skubiai sustabdytas. Ikiteisminio tyrimo metu slaugė teigė, kad vaikui pradėjus bąlti tirpalas buvo ir toliau leidžiamas.
 
„Aš laukiau, kad kūdikis pradėtų verkti, pradėtų judėti. O čia viskas vyko atvirkščiai. Tą pačią sekundę nutraukiau vaistų leidimą. Aš paverčiau vaikutį ant nugaros ir švelniai padaužiau per nugarą, kad jis pabustų. Laukiau, kad jis pradėtų verkti, pabustų. Paprašiau mamos atidaryti langą ir įleisti oro. Aš paėmiau vaikutį ant rankų ir švelniai tapštelėjau. Laukiau, kad jis pradėtų verkti – tokio amžiaus kūdikis turėjo verkti. Aš jam sutrukdžiau miegą, jis turėjo verkti. Pasakiau mamai, kad atidarytų duris ir kviestų pagalbą. Aš bėgte su vaiku ant rankų... Prisimenu, kad neužsukau kateterio, tai prilašėjo nemažai kraujo. Aš šaukdama bėgau ir šaukiau, kad vaikeliui blogai“, – pasakojo V. Beleškienė.
 
Slaugė nunešė vaikelį į procedūrinį, kur atskubėjo gydytojai, apie situaciją V. Beleškienė pranešė intensyvios terapijos skyriui. Dvi gydytojos berniukui atlikinėjo širdies masažą, dirbtinai ventiliavo plaučius. Netrukus kūdikio gaivinimo procedūrą perėmė reanimacijos darbuotojai.
 
„Mums pasakė, kad mes nereikalingos. Tuomet mane ištiko šokas – viskas vyko kosminiu greičiu. Stresas buvo baisus“, – sakė su kūdikiais nuo 1982 metų  dirbusi V. Beleškienė.
 
Po dviejų savaičių V. Beleškienė gavo kvietimą į policiją, į apklausą. Čia ji buvo sulaikyta, o netrukus teismo sprendimu suimta. Po poros savaičių V. Beleškienė buvo paleista.
 
Išvada aiški
 
DELFI primena, kad iš 6 teismo medicinos ekspertų ir medikų sudaryta komisija pateikė išvadas, kad vaikas mirė nuo kalio injekcijos.
 
Remiantis medicininiais dokumentais, berniukui klinikinė mirtis įvyko 2012 metų balandžio 6-ąją 14.50 val. Po kiek daugiau nei dviejų valandų – 17.10 val. – konstatuota kūdikio biologinė mirtis ir nutrauktas gaivinimas.
   
Konstatuota, kad gaivindami kūdikį intensyvios terapijos skyriaus medikai padarė viską, ką galėjo, o berniuko išgelbėti nebebuvo įmanoma.
   
„Tikimybė, kad buvo galima išvengti mirties (…) atmetama, kadangi jau gaivinimo pradžioje buvo užfiksuotas staigus širdies sustojimas (…). Tarp kūdikiui tiesiogiai į veną suleistų vaistų ir mirties priežasties yra tiesioginis ryšys, kadangi beleidžiant vaistus įvyko staigus būklės pablogėjimas ir širdies sustojimas“, – konstatuoja ekspertai.
   
Medikų komisija pateikia ir galutinę diagnozę: „Ūmi intraveninė intoksikacija kalio chlorido tirpalu. Hiperkalemija“.
   
Tuo metu pačios Kauno klinikinės ligoninės sudaryta komisija teigia, kad berniukas mirė ne nuo kalio injekcijos, o nuo širdies ligos. Jei bus pripažinta kalta, V. Beleškienei gresia iki 6 metų kalėjimo.
 
Drėzų šeima ligoninei pateikė ir 1 mln. eurų dydžio ieškinį neturtinei žalai atlyginti. Šią bylą nagrinės Kauno apygardos teismas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi